Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Warszawa chce „wyjaśnień” od Izraela po zamordowaniu polskiego pracownika pomocy |  Wiadomości ze świata

Warszawa chce „wyjaśnień” od Izraela po zamordowaniu polskiego pracownika pomocy | Wiadomości ze świata

Minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski powiedział we wtorek, że zwrócił się do ambasadora Izraela w Warszawie o „pilne wyjaśnienia” po tym, jak w wyniku strajku zginął Polak i sześciu pracowników organizacji humanitarnych w Gazie.

Palestyńczycy patrzą na pojazd, w którym pracownicy World Central Kitchen (WCK), w tym obcokrajowcy, zginęli w izraelskim nalocie. (Reuters)

World Central Kitchen, organizacja pomocy żywnościowej, która karmi społeczności dotknięte konfliktem, w tym głodującą Strefę Gazy, podała, że ​​siedmiu członków jej zespołu zginęło podczas pracy w Gazie.

Hindustan Times — Twoje najszybsze źródło najświeższych wiadomości! Czytaj teraz.

„Osobiście poprosiłem ambasadora Izraela Yaakova Livneha o pilne wyjaśnienia” – powiedział Sigoursy w mediach społecznościowych, dodając, że złożył „kondolencje rodzinie naszego dzielnego wolontariusza”.

Sikorski powiedział, że Polska wszczyna własne śledztwo w sprawie śmierci pracownika pomocy.

Organizacja charytatywna z siedzibą w USA podała, że ​​podczas strajku jej zespół podróżował po strefie „niekonfliktowej” w konwoju dwóch samochodów opancerzonych z „logo WCK i pojazdu z miękkiej skóry”.

„Polska nie zgadza się z nieprzestrzeganiem międzynarodowego prawa humanitarnego i ochrony ludności cywilnej, w tym pracowników organizacji humanitarnych” – oznajmiło we wtorek polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Nie podano nazwiska zmarłego obywatela Polski.

World Central Kitchen ogłosiła we wtorek, że zawiesza działalność po tym, jak w strajku zginęli ochotnicy, „którzy mają podwójne obywatelstwo Australii, Polski, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Palestyny”.

Odblokuj świat korzyści dzięki HT! Od inteligentnych biuletynów po powiadomienia o nowościach w czasie rzeczywistym i spersonalizowany kanał informacyjny – wszystko jest tutaj, na wyciągnięcie ręki! – Zapisz się teraz! Otrzymuj najświeższe wiadomości ze świata i najnowsze wiadomości z Indii w Hindustan Times.