Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Weatherwatch: Jak burze piaskowe zwiększają ryzyko gorączki doliny | Wirginia

TRzymski pisarz Witruwiusz pisał o niezdrowych wiatrach wiejących z bagien miasta i powodujących choroby. Chociaż teoria zarazków zastąpiła tę starą teorię infekcji, naukowcy odkryli, że وجدوجد Burze piaskowe mogą rozprzestrzeniać patogeny.

Naukowcy z George Mason University w Wirginii badają burze piaskowe w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych i ich związek z nimi. gorączka dolinyJest to choroba grzybicza, która każdego roku zabija setki ludzi.

Rozwijaj zespół A Tanie narzędzie do pobierania próbek: Pudełko na ciasto wypełnione kulkami, pozostawione na zewnątrz w dotkniętym obszarze. Kurz naniesiony przez burzę zbiera się na dnie puszki, a nie jest zdmuchiwany przez wiatr. Nagromadzone próbki kurzu są testowane pod kątem DNA z Cronidia Zarodniki grzybów, które powodują gorączkę dolinową, pozwalają naukowcom na mapowanie jej rozprzestrzeniania się w całym regionie.

Zespół łączy swoje dane z informacjami z NASA Spektrofotometr do obrazowania średniej rozdzielczości (Modis) czujniki satelitarne. MODIS jest w stanie mierzyć wilgotność gleby, dzięki czemu może pomóc w określeniu najlepszych warunków do rozwoju grzybów. Jest również w stanie śledzić postęp burz piaskowych i zbierać dane o ich zmieniającym się rozmieszczeniu.

Będzie działać, aby udoskonalić plik System doradztwa i oceny w zakresie ostrzegania przed burzami piaskowymi i pyłowymi Aby pomóc przewidzieć, gdzie jest największe niebezpieczeństwo dla osób podatnych na zagrożenia.

READ  Sonda Mars przygotowuje się do drugiej próby pobrania próbki (zdjęcia)