Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Według doniesień Polska ma mianować byłego menedżera Portugalii Santosa na trenera

Według doniesień Polska ma mianować byłego menedżera Portugalii Santosa na trenera

Polska mianuje na nowego trenera byłego trenera reprezentacji Portugalii Fernando Santosa – poinformowały w poniedziałek polskie media.

68-letni Santos, którego kontrakt z Portugalią został rozwiązany w grudniu po wyjeździe Maroka z ćwierćfinału mistrzostw świata, został sfotografowany na warszawskim lotnisku w poniedziałek.

Prezes PZPN Cezary Kulesza powiedział w niedzielę, że we wtorek zostanie przedstawiony nowy selekcjoner reprezentacji.

Nie było oficjalnego ogłoszenia, ale minister sportu i turystyki Kamil Bordnyszcz pogratulował Kuleszy i FA nominacji.

„Santos jest trenerem ze wspaniałym CV (Grecja i Portugalia od 2010 roku, a wcześniej z najlepszymi klubami portugalskimi i greckimi), wygrywa (Mistrzostwa Europy), ma doświadczenie w pracy z najlepszymi gwiazdami, na czele z @Cristiano” – napisał w poniedziałek na Twitterze.

Santos prowadził Portugalię na Euro 2016 i Lidze Narodów 2018-19 pod wodzą Cristiano Ronaldo. Na poziomie klubowym prowadził Porto, AEK Ateny, Panathinaikos, Sporting, Benfikę, PAOK i przez cztery lata był trenerem Grecji.

Były trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz odszedł pod koniec grudnia po tym, jak FA zdecydowała się nie przedłużać jego kontraktu po tym, jak poprowadził drużynę do pierwszego od 36 lat występu w fazie pucharowej mistrzostw świata na turnieju w Katarze w 2022 roku.

READ  Globalne ocieplenie pokryje połowę potrzeb cieplnych Polski