Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wersja „Nothing, Forever” AI Seinfelda powraca na Twitcha

Nic nie trwa wiecznietransmisja na żywo wyprodukowana przez sztuczną inteligencję zainspirowana Seinfeldem Powrót na Twitcha Po usunięciu z Internetu z powodu wybuchu anty-LGBT, gadżety Zostało to zgłoszone. Po premierze w grudniu, program (od Mismatch Media) stał się sławny w Internecie dzięki fabułom sąsiadującym z Seinfeldem, animacją w stylu gier wideo z lat 90. i strasznym (choć spójnym) dialogom. Jednak tak było Wyciągnięty ponad miesiąc temu Po naruszeniu zasad zachowania Twitcha zakazujących szerzenia nienawiści na temat tożsamości seksualnej i płciowej.

W najbardziej znanym incydencie główny bohater AI („Larry”) rozpoczyna ofensywną tyradę. „Myślę o zrobieniu czegoś o tym, że bycie trans jest w rzeczywistości chorobą psychiczną. Lub o tym, że wszyscy liberałowie są potajemnie gejami i chcą narzucić wszystkim swoją wolę. Albo o tym, jak osoby transpłciowe niszczą tkankę społeczną. Ale nikt nie śmieje się, więc przestanę.” „.

Wkrótce potem współzałożyciel Mismatch Media, Skylar Hartl, wyjaśnił, że problem zaczął się, gdy model OpenAI GPT-3 Davinci przestał działać poprawnie. Zespół zwrócił się do koreańskiego poprzednika da Vinci, wierząc, że moderacja treści OpenAI jest nadal aktywna — co najwyraźniej nie było. Wkrótce potem rozpoczęły się ofensywne ataki.

Mylnie myśleliśmy, że wykorzystujemy system moderacji treści OpenAI w ich modelach generowania skryptów. Obecnie pracujemy nad wdrożeniem interfejsu API moderacji treści OpenAI (narzędzia, którego możemy użyć do sprawdzenia bezpieczeństwa treści), zanim ponownie zaczniemy działać. , i zbadaliśmy drugorzędne systemy modyfikacji treści jako zbędne” – powiedział zespół.

Problemy z moderacją i obraźliwe treści nękają chatboty AI od czasu ich pojawienia się. Microsoft próbował tego dwukrotnie, najpierw z chatbotem Tay stał się elementarny, a później z asystentem wyszukiwania Bing Chat opartym na OpenAI. był ostatni ciągnął przez chwilę Po tym, jak zaczęła obrażać użytkowników i podawać nieprawdziwe informacje, jednocześnie twierdząc, że ma rację.

READ  Procesor graficzny AMD RDNA 2 w Exynos 2200 firmy Samsung przegrywa w grach ze Snapdragonem 8 Gen 1: 75% wolniejszy

Nic nie trwa wiecznie Wygląda na to, że działa jak poprzednio, z tą samą ścieżką śmiechu, zaangażowanymi widzami (obecnie około 3500) i całkowitym ignorowaniem wykrywania kolizji – ale bez zaklęć atakujących. Chociaż nic w serialu nie ma sensu, fakt, że sztuczna inteligencja może tworzyć wszystkie elementy w czasie rzeczywistym, robi wrażenie.