West Coast Eagles otoczeni przez Adelaide w ostatnim meczu przedsezonowym

Wydawało się, że Zachodnie Wybrzeże dostrzegło przyszłą supergwiazdę w Robin Jenby, ale ich słabości zostały w pełni ujawnione w 59-punktowej porażce przed sezonem z Adelaide w Mineral Resources Park.

Ravens strzelili pierwsze cztery gole w piątkowym meczu i objęli 54-punktową przewagę w trzeciej kwarcie, po czym wygrali 17,9 (111) do 7,10 (52).

Rory Laird wystąpił z 32 likwidacjami i dwoma golami, podczas gdy Darcy Fogarty (cztery gole), Ben Keayes (cztery gole) i Taylor Walker (trzy gole) również byli głównymi współtwórcami.

Fogarty odpadł na początku ubiegłego sezonu, zanim odzyskał miejsce w 9. rundzie i zakończył rok z 33 bramkami na koncie.

23-latek zabłysnął w piątek przeciwko West Coast, wyglądając na przygotowanego na ogromną kampanię w 2023 roku.

„Jeśli cofniesz się sześć lub dziewięć miesięcy temu, ludzie zastanawiali się, co się dzieje” – powiedział trener Adelaide, Matthew Nicks.

„Ale sam wykonał niesamowitą robotę. Opuścił głowę i poszedł do pracy, a teraz wierzy w siebie. To zasługa dla niego za to, gdzie jest.”

ikona aparatuEagle Luke Choi i Crow Rory Sloane. kredyt: Jacksona Flendella/Zachodnia australia

Jednym z nielicznych pozytywów meczu na Zachodnim Wybrzeżu była forma selekcji Ginbeya w pierwszej rundzie, który był w samym środku akcji z 17 likwidacjami i siedmioma wybiciami.

18-latek przegapił zeszłotygodniowe zwycięstwo nad Port Adelaide z powodu kontuzji palca, ale wygląda jak blokada pierwszej rundy po swoim znakomitym występie przeciwko Krukom.

„Dzisiejszy wieczór był naprawdę zabawny i musimy pójść dalej i podsumować dzisiejszy mecz i zobaczyć, jak pasuje do naszej drużyny w pierwszej rundzie” – powiedział asystent trenera Eagles, Luke Webster, o szansach Jinbe w pierwszej rundzie.

„Ale zdecydowanie dał dziś z siebie wszystko”.

Były Demon, Jayden Hunt, dał Eagles ważny impuls w połowie pierwszej połowy, podczas gdy Jeremy McGovern (25 strat, 12 punktów) był skałą w obronie.

READ  Ostateczna późna poczta: wszystko, czego potrzebujesz na Wielką Sobotę w Punt

Ale defensywna słabość kampanii terrorystycznej Zachodniego Wybrzeża w 2022 roku znów dała o sobie znać, a Wrony często przecinały walczącą pomoc na Zachodnim Wybrzeżu, aby zapewnić łatwe okazje do zdobycia bramki.

Szef Zachodniego Wybrzeża, Nick Naitanui, nie grał z powodu bólu ścięgna Achillesa, a rezerwowy Billy Williams ostatnio drapie się z bólem ścięgna podkolanowego.

Oznaczało to, że młody Eagles Callum Jamison otrzymał trudne zadanie stłumienia Rileya O’Briena, a wielki człowiek Ravens zdominował drogę do 35 uderzeń i 17 posiadania.

ikona aparatuCallum Jamieson, Robin Jinbe i Luke Choi. kredyt: Jacksona Flendella/AAP/ap

Andrew Gaff (13 strat) i Tim Kelly (16) byli jednymi z najlepszych graczy Eagles, którzy mieli problemy, podczas gdy młodzieniec Campbell Cheser zanotował zaledwie dziewięć posiadań w cichym pokazie.

„Może chodziło trochę o poruszanie się piłki”, powiedział Webster o trudnej nocy Gaffa.

„Myślałem, że biegł naprawdę ciężko przez większość nocy i niestety nasze ruchy piłką nie zakończyły jego gry”.

Adelaide wygrała 50 m w hali 20-5 w pierwszej kwarcie, Fogarty wygrywając 3 bramkami.

Zachodnie Wybrzeże przegrało 50 m wewnątrz liczby 65-37 w złym znaku przed pierwszą rundą.