Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

West End State pokazało swoją odwagę w meczu przeciwko VFL

West End State pokazało swoją odwagę w meczu przeciwko VFL

Napisane przez Zacha Milbanka

SANFL po raz kolejny ugruntowała swoją pozycję najlepszej australijskiej ligi stanowej dzięki odważnemu zwycięstwu 14 punktów nad VFL na stadionie Stratarama.

Po piątym zwycięstwie nad Big V z rzędu drużyna West End State zdawała się liczyć na inspirujące przemówienie kapitana drużyny State of Origin z 1994 r., Chrisa McDermotta, po pierwszej zmianie straty 13 punktów.

„Jego przemówienie było niesamowite – po jego wysłuchaniu czułem się, jakbym biegał przez ceglany mur” – powiedział Jez McLennan, medalista SANFL Foss Williams.

„To było bardzo inspirujące i ekscytujące, więc uwzględniliśmy to w grze, aby mieć pewność, że nie wyjdziemy z żalem i tak właśnie graliśmy”.

Croweaters strzelili pierwsze cztery gole w sezonie i objęli pierwsze prowadzenie 13 minut po przerwie, gdy na tablicy wyników znalazło się trio Glenelg: Lachie Hussey, Liam McBain i Luke Reynolds.

Podczas gdy najbardziej płodny gracz Regionu Centralnego, Jez McLennan SA, był oblężony w pierwszej kadencji, w trzeciej lidze SANFL w dalszym ciągu atakował Vics, kopiąc tylko trzech głównych graczy.

McLennan, który zakończył mecz z 24 podaniami i ośmioma punktami na obronie, był godnym zdobywcą medalu Fossa Williamsa jako najlepszy zawodnik Republiki Południowej Afryki.

Była drużyna Gold Coast Sun dobrze współpracowała z wicekapitanem Maxem Proudem i Caseyem Vossem w obronie, a Jack Herd i Josh Ryan również odegrali swoje role, dzięki czemu ich przeciwnicy w niesamowitych warunkach utrzymali zaledwie siedem bramek.

Zespół Bulldogs Harry Grant (25 przyjęć) przez ostatnie trzy kwarty meczu był podniesiony w środku pola, ponieważ drużyna piłkarska musiała dźwigać duży ciężar po stracie Rileya Knighta z drużyny Eagle z powodu kontuzji kostki w pierwszej minucie trzeciej kwarty.

Knight nie był w stanie wrócić na boisko po pomocy biegacza Paula Thomasa z boiska, ale Harrison Wigg (19 przyjęć) i Mitch O'Neill (16 przyjęć) przedarli się przez centralny plac, a Matt Allen rozegrał mocną tercję w końcówce.

READ  NRL 2021: Gwiazda Cody Walkera, Adam Reynolds, doznaje kontuzji Red Mahoney, gdy South Sydney Rabbits okazują się zbyt dobre dla Parramatta Ailes

W ataku Hussey zrobił różnicę, zdobywając cztery gole, McBain zakończył mecz z dwoma, a Jackson Callow nadal świetnie radził sobie w powietrzu, notując osiem punktów, 13 wyprzedań i jednego gola.

Croweaters, którzy odnieśli zwycięstwo w swoim ostatnim spotkaniu VFL osiem lat temu w Adelaide Oval, mogą poszczycić się imponującym bilansem przeciwko swoim wiktoriańskim przeciwnikom, wygrywając siedem z ostatnich ośmiu spotkań, a jedyną porażkę przynieśli w 2002 roku.

Był to drugi mecz AAMI State rozegrany w Glenelg po tym, jak w 2012 roku SANFL pokonało WAFL tą samą przewagą 14 punktów.

SANFL 1,1 5,2 8,4 10,5 (65)

VFL 3,2 5,4 5,5 7,9 (51)

Najlepszy – SANFL: McLennan, Grant, Hussey, Proud, Wigg, Callow, Vos

VFL: Brown, Woodcock, Brew, Long

Bramki – SANFL: Hussey 4, McBain 2, Allen, Kalou, Lowe, Reynolds.

VFL: Long 2, Bianco, Crossley, Dixon, Smith, Woodcock

Medal Fossa Williamsa – Jez McLennan (Rejon Centralny)

Medal Franka Johnsona – Callum Brown (Box Hill)

Tłum – 4207 na stadionie Stratarama (Glenelg)