Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wewnątrz Moon Dog Wild West w lokalizacji Franco Cozzo w Footscray

Wewnątrz Moon Dog Wild West w lokalizacji Franco Cozzo w Footscray

Mechaniczny byk, wschód słońca z tequilą, gorące płyty fajita i ogromny bar na dachu. Witamy w nowym, ogromnym, trzypoziomowym lokalu Moon Dog Brewery.

Wchodząc przez drzwi salonu do nowego, ogromnego lokalu Moon Dog na 800 miejsc, który przekształcił dawny słynny salon meblowy Franco Cozzo przy Hopkins Street w Footscray, widać, że nie jesteś tylko na Zachodzie. Jesteś na Dzikim Zachodzie.

Pieniądze dosłownie zaczynają się od ogromnego, mechanicznego byka importowanego z Teksasu (oczywiście), gotowego do jazdy i posiadającego oddany klub jeźdźców, który przyjmuje teraz członków. Fałszywe witryny sklepowe naśladują stare zachodnie miasto. Kaktusy i sztuczne skały dodają kiczowatego klimatu. Stragany mają kształt podkowy. To dopiero pierwszy poziom.

Właściciele Josh Oljans (po lewej) i Karl Van Buren jeżdżą na mechanicznym byku w browarze Moon Dog w Footscray.
Właściciele Josh Oljans (po lewej) i Karl Van Buren jeżdżą na mechanicznym byku w browarze Moon Dog w Footscray. Jasona Południa

Coraz popularniejszy niezależny browar dołożył wszelkich starań, aby ożywić swój trzeci lokal, Moon Dog Wild West, wraz z założycielami Joshem i Jake’em Olganami oraz Karlem Van Burenem, którzy blisko współpracowali z Radą Miasta Maribyrnong, aby rozwiać obawy społeczności.

Przez pół wieku trzypiętrowy budynek służył jako salon wystawowy włosko-australijskiego Cuzzo – najsłynniejszego sprzedawcy mebli w Melbourne – który zyskał status postaci kultowej dzięki reklamom telewizyjnym z lat 80., wymowie słowa „Footiscray” i oczywiście , jego barokowy towar.

Ikoniczny charakter tego miejsca był pokusą dla Moon Dog. Zachowało się, przynajmniej częściowo, jako oda do Cuozzo, który zmarł w zeszłym roku w wieku 88 lat. Mural przedstawiający zawsze charyzmatycznego człowieka na zewnątrz pozostał nienaruszony, podobnie jak oryginalne znaki.

READ  Oto pierwsze spojrzenie na działanie FaceTime w przeglądarce internetowej

Otwarte w czwartek wnętrze przeszło „radykalne zmiany” – w środku wycięto dużą pustkę, aby lepiej połączyć poziomy i stworzyć świetlik – mówi Josh Olgans.

Z antresoli roztaczają się widoki na kabiny w kształcie podkowy.
Z antresoli roztaczają się widoki na kabiny w kształcie podkowy.Jasona Południa

Po przeprowadzce na górę drugie piętro zapowiada się „mniej hałaśliwie… bardziej hałaśliwie” – mówi Van Buren, choć jest tam antresola z widokiem na szalejącego byka. Słabo oświetlone i zapadnięte, tam…Bracia Bluesowi„-ish” muzyka na żywo i bar z fortepianem (z tapetą „bardzo Cozzo”) na specjalne okazje, a także więcej stref wypoczynkowych, w których można odpocząć pomiędzy grami w bilard.

Powyżej znajduje się taras na świeżym powietrzu, będący przedłużeniem przestrzeni o niskim suficie, wcześniej używanej do przechowywania mebli.

Pośrodku znajdują się dwa bary kontenerowe, z których roztacza się uderzający punkt widokowy na panoramę miasta.

Dach dawnej siedziby Franco Coso.
Dach dawnej siedziby Franco Coso.Jasona Południa

„Naprawdę chcę, żeby ludzie przeszli przez to i pomyśleli: «Nie tego się spodziewałem»” – mówi Olgans.

Zarówno to, co jest do jedzenia i picia, dotyczy zarówno tematu, jak i otoczenia. Slushie są wzbogacone (przełożone tequilą Sunrise lub Jackiem i Colą?); Koktajle są duże i można się nimi dzielić (peach Hard Ice Tea to propozycja dla miłośników whisky); Zdjęcia są w nowych okularach w kształcie kowbojskich butów, od których można dostać zawrotów głowy. Dodatkowo pełny katalog piw i napojów bezalkoholowych Moon Dog dostępny jest w ponad 100 kranach na terenie całego obiektu.

Kilogram kości T z dodatkiem ziołowego chimichurri i
Kilogramowa kość T z chimichurri od zwierząt karmionych trawą i „masłem kowbojskim” w Moon Dog w Footscray.Samanta Schulz

Jedzenie to mały pub i trochę Tex-Mex, z tandetnymi papryczkami jalapeño i pikantnymi daniami z fajita oraz kurczakiem (i wegetariańską) parmą. Są też dwupiętrowe tacos (miękka tortilla w twardej skorupce) z szarpanej wieprzowiny lub można dostać jednokilogramowy kawałek T-bone, pokrojony w plasterki i posypany ziołowym chimichurri i krążkami „kowbojskiego masła”. Bo w Teksasie wszystko jest większe.

READ  Samsung oskarżony o dławienie 10 000 aplikacji na Androida w celu wydłużenia żywotności baterii

Choć cały obszar jest przeplatany Dzikim Zachodem, „nie jest to restauracja teatralna” – podkreśla Olgans. Sukces lokalizacji Moon Dog w OG Abbotsford i jej kolejnego Moon Dog World w Preston, wraz z krytym jeziorem, ma wiele wspólnego ze statusem lokalnego miejsca spotkań.

Takie same nadzieje wiąże z Moon Dog Wild West. „Naprawdę chcemy stać się częścią społeczności Footscray – miejsca, w którym może zjednoczyć się cały Zachód”.

Niezależnie od tego, czy chodzi o zdmuchnięcie trochę piany, zdmuchnięcie jej z grzbietu mechanicznego byka, czy jedno i drugie.

Otwarte od poniedziałku do wtorku od 15:00 do 23:00, od środy do niedzieli od 12:00 do 23:00, począwszy od czwartku 18 kwietnia.

Moon Dog Wild West, 54 Hopkins Street, Footscray, moondog.com.au/wild-west

Recenzje restauracji, aktualności i najgorętsze otwarcia prosto na Twoją skrzynkę odbiorczą.

Subskrypcja

Od naszych partnerów