Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Moon Dog Wild West otwiera się w Footscray z miejscem dla 800 osób (i mechanicznego byka)

Moon Dog Wild West otwiera się w Footscray z miejscem dla 800 osób (i mechanicznego byka)

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po wejściu do Moon Dog Wild West, będzie prawdopodobnie mechaniczny byk. Kupiony od Mechanical Bull Sales z siedzibą w Pensylwanii, służy jako centralny element imprezy (a aby na nim jeździć, musisz mieć ukończone 18 lat).

Drugim byłby prawdopodobnie duży mural za barem na parterze, przedstawiający pustynny krajobraz, który wydaje się ciągnąć w nieskończoność. Praca została namalowana przez Scenic Studios, lokalną firmę specjalizującą się w tłach filmowych. Doskonale nadaje ton tej nowej scenerii, która czerpie inspiracje ze starych hollywoodzkich interpretacji amerykańskiego Zachodu.

Nowy, gigantyczny obiekt Moon Dog Wild West, mieszczący 800 osób w kultowym budynku Franco Cozzo w Footscray, zostanie otwarty w czwartek, 18 kwietnia, po poważnym sporze z Radą Maribynong w sprawie pozwoleń na budowę i problemów z parkowaniem.

Nigdy nie przegapisz ani chwili w Melbourne. Już dziś koniecznie zapisz się do naszego newslettera.

Zapisz się teraz

Wyczekiwany bar to trzeci lokal browaru, który został założony przez braci Jake'a i Josha Oljansów oraz ich przyjaciela Carla Van Burena w małym magazynie w Abbotsford w 2011 roku. Nowy bar Wild West podąża za Moon Dog OG i Moon Dog World, gigantyczny gigant z siedzibą w Preston, mogący pomieścić 725 osób, posiadający kryte jezioro i bar tiki.

Kiedy w sierpniu ubiegłego roku trio dostało klucze do kultowego budynku Footscray, zabrało się za przekształcenie tej przestrzeni w „duże miejsce oparte na koncepcji” – mówi Jake. Wielkie cięcie. (Miejscowi będą szczęśliwi, gdy dowiedzą się, że zachowali oznakowanie Franco Cuozzo na zewnątrz, a także mural przedstawiający zmarłego lokalnego celebrytę, który założył sklep meblowy noszący jego imię).

To rozległa przestrzeń z zakamarkami wypełnionymi starożytnymi znaleziskami, w tym kołami od wozów, skórami krów i wypychaną kobrą walczącą z mangustą. „Chodzi o to, aby mieć różne obszary i standardowe obszary, które można eksplorować” – mówi Karl. Wielkie cięcie.

Na parterze – oprócz mechanicznego byka – znajdziesz taras z budkami w kształcie podkowy, prywatną jadalnię na 10 miejsc oraz „farmę dla dzieci” z placem zabaw i staroświeckimi grami zręcznościowymi, w tym grami Sega Miasto Astro I Łowca Big Bucków Strzelanka. W tej części scenerii odniesienia czerpią bardziej z klasycznych hollywoodzkich westernów i przypominają obrazy Johna Wayne’a z filmów takich jak Dyliżans Lub Czerwona rzeka I Gary Cooper w Środkowy tył.

Podążaj za neonami na drugie piętro, aby znaleźć przestrzeń, którą Jake opisuje jako „bardziej bar nurkowy, honky-tonk”. Znajduje się tu część dla palących, trzy stoły bilardowe z blatami z czerwonego aksamitu i strumieniami naturalnego światła po jednej stronie sali oraz bar z winylowymi krzesłami. Znajduje się tu także scena inspirowana Bob’s Country Bunker Bracia Bluesowi. Na drugim piętrze znajduje się także Piano Bar, który może służyć jako prywatna przestrzeń eventowa dla maksymalnie 100 osób.

READ  Elden Ring: YouTuberzy znajdują wyczyny w runach hodowlanych

Wreszcie w barze na dachu tematem przewodnim jest „Sen pustyni”. Świadczą o tym kaktusy i sztuczne skały pochodzące z Chin oraz meble w kolorze jasnego różu, zieleni i spalonego pomarańczu. Dwie przerobione partie obejmują bar i kantynę, w której goście mogą zamawiać tace z gorącymi tacos i fajitas.

Karta dań i napojów poszerza interpretację marki dotyczącą motywu Dzikiego Zachodu. Jake i Carl chętnie podkreślają, że Moon Dog Bar to w zasadzie bar serwujący klasyczne dania pubowe. Należy jednak pamiętać, że w menu znajdzie się „amerykański grill w niektórych obszarach – niektóre steki Tex-Mex i duże steki T-Bone”. Dostępna jest szeroka gama dań północnoamerykańskich, w tym sałatka Santa Fe z sałatą cos, salsą z pieczonej kukurydzy, serem meksykańskim i dressingiem Southwest; Duszony kurczak w stylu kreolskim inspirowany Nowym Orleanem; A na deser dzisiejszy placek z bitą śmietaną.

W lokalu znajduje się oczywiście ponad 100 kranów serwujących drinki Moon Dog. Inne napoje obejmują wino na kieliszki, klasyczne koktajle i niestandardowe koktajle, w tym Catfish Blues (tequila, mezcal, limonka, marakuja, blue curacao i napój gazowany). Do tego dwa napoje alkoholowe – Tequila Sunrise oraz Jack Daniels i Coke – oraz „kowbojskie shoty” (szoty podawane w kieliszkach w kształcie kowbojskich butów).

Amerykański Zachód, mimo całej swojej świetności, ma mroczną historię. Ale ostatnio motyw Dzikiego Zachodu przejął kulturę popularną dzięki Beyoncé Kowboj Carter album, inspirowana westernami kolekcja męska Louis Vuitton Pharrella Williamsa i film krótkometrażowy Pedro Almodóvara Dziwny sposób życia, między innymi – wydaje się zmierzać w dobrym kierunku. Jake twierdzi, że moment otwarcia lokalu jest czystym zbiegiem okoliczności. „Teraz bardzo interesuje mnie popkultura” – zażartował.

Księżycowy pies z Dzikiego Zachodu
Ulica Hopkinsa 54, Footscray
9428 2307

godziny:
Poniedziałek i wtorek 15:00 – późno
Od środy do niedzieli 12:00 – późno

READ  Słuchawki EarFun Wave Pro ANC brzmią świetnie i są niedrogie

@MoonDogWildWest

Moon Dog Wild West otwiera swoje podwoje w czwartek, 18 kwietnia.