Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

WHO zatwierdza drugą chińską szczepionkę przeciw COVID-19 firmy Sinovac do użytku w nagłych wypadkach

Światowa Organizacja Zdrowia zatwierdziła chińską szczepionkę przeciwko koronawirusowi, Sinovac Biotech, do awaryjnego włączenia, torując drogę do drugiej chińskiej dawki do stosowania w biednych krajach.

Lista awaryjna WHO jest odniesieniem do krajowych organów regulacyjnych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności produktów i pozwoli na włączenie strzykawki Sinovac do COVAX, globalnego programu, który dostarcza szczepionki głównie dla krajów ubogich, które borykają się z poważnymi problemami z zaopatrzeniem z powodu ograniczeń w eksporcie z Indii .

Niezależny panel ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia powiedział w oświadczeniu, że zalecił szczepionkę Sinovac dla dorosłych powyżej 18 roku życia.

Nie istniała górna granica wieku, ponieważ dane wskazują, że może to mieć działanie ochronne na osoby starsze.

Techniczna grupa doradcza Światowej Organizacji Zdrowia, która rozpoczęła spotkania 5 maja, podjęła decyzję po zapoznaniu się z najnowszymi danymi klinicznymi dotyczącymi bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki Sinovac oraz praktyk produkcyjnych firmy.

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus z zadowoleniem przyjął ten ruch, opisując szczepionkę jako bezpieczną i skuteczną oraz zauważając, że wymagania dotyczące łatwego przechowywania sprawiają, że jest ona odpowiednia dla krajów o niskich dochodach.

Markowa w niektórych regionach CoronaVac jest ósmą szczepionką, która wygrała listę COVID-19 Światowej Organizacji Zdrowia i drugą opracowaną przez chińską firmę. Po zatwierdzeniu 7 maja zrzutu ekranu opracowanego przez państwową firmę Sinopharm.

Chociaż trzecia chińska szczepionka, wyprodukowana przez CanSino Biologics, dostarczyła danych z badań klinicznych, nie wyznaczono daty przeglądu WHO.

Sinovac powiedział, że do końca maja dostarczył ponad 600 milionów dawek swojej szczepionki w kraju i za granicą, a podano ponad 430 milionów dawek.

Dane eksperymentalne pokazują zakres wskaźników skuteczności

Potwierdzenie to stanowi istotny impuls dla firmy Sinovac po tym, jak dane z badań klinicznych wykazały szeroki zakres wskaźników skuteczności.

Wyniki wykazały, że zapobiegał chorobie objawowej u 51 procent zaszczepionych i ciężkiemu COVID-19 oraz hospitalizacji u 100 procent badanej populacji, podała Światowa Organizacja Zdrowia.

Oddzielna Strategiczna Grupa Doradcza Ekspertów WHO stwierdziła wcześniej, że skuteczność szczepionki w międzynarodowych badaniach klinicznych III fazy wahała się od 51% do 84%.

Indonezja poinformowała 12 maja, że ​​badanie przeprowadzone na 120 000 pracowników służby zdrowia, którzy otrzymali szczepionkę, wykazało, że jest ona w 94 procentach skuteczna w zapobieganiu objawom.

We wstępnej ocenie panel SAGE stwierdził, że zastrzyk był skuteczny w zapobieganiu COVID-19 u dorosłych w wieku poniżej 60 lat, ale brakowało niektórych wysokiej jakości danych na temat ryzyka poważnych działań niepożądanych.

Zauważył luki w dowodach dotyczących bezpieczeństwa podczas ciąży oraz bezpieczeństwa klinicznego i ochrony u osób starszych, osób z chorobą podstawową oraz oceny rzadkich zdarzeń niepożądanych.

Eksperci SAGE, którzy wydali zalecenia polityczne dla stanów i wytyczne dotyczące dawkowania, dokonali przeglądu danych klinicznych firmy Sinovac w zeszłym miesiącu.

Prezes i dyrektor generalny Sinovac Weidong Yin powiedział w oświadczeniu, że badania kliniczne zapewniły „solidną podstawę naukową” do zatwierdzenia strzykawek przez ponad 40 krajów i Światową Organizację Zdrowia.

Chiny wdrożyły już setki milionów dawek szczepionki Sinopharma i Sinovac w kraju i wyeksportowały je do wielu krajów, głównie w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Reuters

READ  Oto sankcje, jakie USA mogłyby nałożyć na Rosję, gdyby zaatakowała Ukrainę