Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ogromna dziura w środkowym Meksyku grozi połknięciem domu

Kiedy w sobotę rodzina Sancheza usłyszała głośną eksplozję, początkowo myśleli, że to piorun.

Ale wkrótce odkryli, że ziemia zawaliła się kilka metrów od ich domu na polu w Santa Maria Zacatepec, wiejskim obszarze w środkowym Meksyku.

Gigantyczny strumień, który każdego dnia rozszerza się o dziesiątki metrów, osiągnął w niedzielę około 30 metrów szerokości.

Szybko urósł do 60 metrów w poniedziałek i prawie 80 metrów we wtorek, podały władze, i niebezpiecznie zbliżył się do domu rodziny Sanchez, którzy obawiają się, że pozostaną bezdomni.

„Nie mamy nic. Nie jesteśmy stąd. Nie mamy krewnych. Jesteśmy sami” – powiedział mediom Heriberto Sanchez z południowo-wschodniego stanu Veracruz.

Naukowcy i władze badają hipotezy, w tym błąd geologiczny lub różnice w zawartości wody w glebie jako możliwe przyczyny.

W miarę jak strumień rósł, duże obszary lądu stale oddzielały się od półki skalnej, przerażający obserwatorów zbliżających się do kordonu bezpieczeństwa utworzonego przez władze.

Widok z lotu ptaka dziury znalezionej przez rolników w polu uprawnym w Santa Maria Zacatepec.
Duże połacie ziemi oddzieliły się od półki, strasząc gapiów zbliżających się do kordonu bezpieczeństwa utworzonego przez władze.(

Agencja France-Presse: Jose Castanares

)

W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych widziano dwóch mężczyzn zbliżających się do dziury na krótko przed tym, jak nagle się poszerzyła, zmuszając ich do ucieczki w bezpieczne miejsce.

„Będzie rosło, dopóki natura nie zdecyduje, kiedy woda przestanie wywierać nacisk” – powiedział gubernator Puebla Miguel Barbosa.

„Najważniejszą rzeczą jest teraz bezpieczeństwo publiczne”.

Francja Agencja prasowa

READ  Nagranie z drona pokazuje, że wulkan La Palma kontynuuje erupcję, wyrzucając w powietrze lawę i popiół