Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiadomość DJR Engine do innych zespołów Forda

Wiadomość DJR Engine do innych zespołów Forda

DJR będzie dostarczał silniki Forda do supersamochodów w przyszłym sezonie. Zdjęcie: Inside Media

Jak po raz pierwszy ujawniło Speedcafe, zespół homologacyjny Forda wziął na siebie odpowiedzialność za dostarczanie silników V8 zespołom Ford Supercars.

Umowa zasadniczo zakłada, że ​​DJR przejmie sklepy Herrod Performance Engines, które znajdują się w pobliżu siedziby głównej DJR.

Zmiana ta stanowi część znaczących zmian w DJR kierowanym przez Ryana Story, który w przyszłym roku powróci na stery jako menadżer zespołu.

Kiedy rozeszła się wieść o umowie DJR/HPE, na padoku pojawiły się zdziwienia w związku z zespołem dostarczającym silniki zawodnikom.

Uznając tę ​​opinię, dyrektor generalny DJR, David Noble, powiedział KTM Summer Grill, że warsztat silnikowy pozostanie tak samo niezależny, jak w przeszłości.

„Musimy zadbać o to, aby pozostała niezależna” – dodał.

„Nie ma wątpliwości, że musimy wyznaczyć kierownika warsztatu silnikowego, aby zachować tę niezależność, aby… [other Ford] „Zespoły zdają sobie sprawę, że nie ma dla nas żadnej przewagi, chodzi o rozwój silnika Forda w tej kategorii”.

Zapytany, czy oznacza to odizolowanie warsztatu silnikowego od zespołu wyścigowego, Noble odpowiedział: „Zawsze tak było.

„Dane są przechowywane niezależnie przez Supercars, [Supercars engine boss] Craiga [Hasted] On ma to wszystko. I [outgoing Head of Motorsport] Adriana [Burgess] Miał takie informacje.

„Warsztat silnikowy Heroda nie miał takiej dostępności danych i będzie ją nadal udostępniał.

„Będziemy mieć kontrakty z zespołami i to zrozumienie będzie jasne, a także z Supercars zostanie osiągnięte porozumienie, że tak właśnie powinno się to stać.

„To samo z blokiem silnika. Wszystkie silniki zostały przetestowane, następnie wysłane do Craiga, uszczelnione i tam dostosowany basen. Tak zostanie”.

Aby uzyskać więcej informacji od Davida Noble'a, obejrzyj cały odcinek KTM Summer Grill.