Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiadomość o zamknięciu stolicy Korei Północnej, Pjongjangu, z powodu „choroby układu oddechowego”

Władze w stolicy Korei Północnej, Pjongjangu, nakazały pięciodniową blokadę z powodu rosnących przypadków nieokreślonej choroby układu oddechowego, poinformował NK News z Seulu, powołując się na zawiadomienie rządu.

Według NK News, monitorującego Koreę Północną, zawiadomienie, w którym nie wspomniano o COVID-19, mówi, że mieszkańcy miasta muszą pozostać w domu do końca niedzieli i kilka razy dziennie przechodzić kontrolę temperatury.

We wtorek strona poinformowała, że ​​mieszkańcy Pjongjangu gromadzą towary w oczekiwaniu na ostrzejsze środki.

Nie jest jasne, czy w innych częściach kraju wprowadzono nowe blokady.

Korea Północna w zeszłym roku przyznała się do pierwszego wybuchu COVID-19, ale już w sierpniu ogłosiła zwycięstwo nad wirusem.

Tajemniczy kraj nigdy nie potwierdził, ile osób zaraziło się koronawirusem, najwyraźniej dlatego, że brakuje mu środków do przeprowadzania szeroko zakrojonych testów.

Zamiast tego podał dzienną liczbę pacjentów z gorączką, która wzrosła do około 4,77 miliona wśród populacji liczącej około 25 milionów.

Ale od 29 lipca nie zgłosiła takich przypadków.

Media państwowe nadal donosiły o środkach przeciwpandemicznych mających na celu zwalczanie chorób układu oddechowego, w tym grypy, ale jeszcze nie poinformowały o nakazie blokady.

We wtorek oficjalna agencja informacyjna KCNA poinformowała, że ​​miasto Kaesong, w pobliżu granicy z Koreą Południową, zintensyfikowało publiczne kampanie komunikacyjne, „aby wszyscy pracownicy dobrowolnie przestrzegali zasad antyepidemicznych w swojej pracy i życiu”.

agencji Reutera

READ  Siły Obronne Nowej Zelandii poinformowały, że ostrzegły byłego pracownika związanego z południowoafrykańską szkołą latania o zobowiązaniach w zakresie bezpieczeństwa.