Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiadomości AFL 2023: Damien Hardwicke rezygnuje z funkcji trenera Richmond Tigers, aktualizacje, następny trener, Andrew McWalter

Według doniesień Damien Hardwicke z Richmond miał czas podczas swojej kadencji jako menedżer klubu.

W poniedziałek wieczorem pojawiły się wiadomości o czymś, co uważa się za zjadliwe ogłoszenie, które zaniepokoi LTTE w miarę posuwania się naprzód.

Oglądaj każdy mecz w każdej rundzie sezonu 2023 Toyota AFL Premier na żywo w Kayo Sports. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Oficjalne ogłoszenie spodziewane jest jutro, mimo że 50-letni Hardwicke ma jeszcze półtora roku obowiązywania kontraktu.

Richmond miał trudny początek sezonu 2023 po wygraniu zaledwie 3 z 10 meczów. Ponieśli wczoraj bolesną stratę jednego punktu z rąk Essendona.

„Damien Hardwicke poinformuje jutro swoich graczy, że zrezygnował z Richmond” – powiedział Tom Morris za pośrednictwem SEN.

„Powodem tej decyzji jest w dużej mierze wyczerpanie”.

Thom Browne z Channel Seven poinformował, że decyzja Hardwicke’a miała spowodować jego natychmiastowe ustąpienie.

Według Scotta Golana z Herald Sun, Andrew McWalter ma przejąć obowiązki po Hardwicke.

Richmond zmierzy się z Port Adelaide w rundzie 11 w niedzielne popołudnie na MCG.

Hardwicke został drugim menedżerem w ciągu ostatniego tygodnia, który ustąpił po tym, jak Alastair Clarkson opuścił swoje stanowisko w North Melbourne.

„Około 7 rano wysłano wiadomość tekstową do wszystkich pracowników z zaproszeniem na obowiązkowe spotkanie jutro rano” – powiedział Gerard Whately w AFL 360.

Mark Robinson dodał: „To jest bomba, absolutna bomba. To były dwie złe decyzje w weekend, które podtrzymały nadzieje na wrześniowe finały”.

Hardwicke jest najdłużej pracującym trenerem Richmond i doprowadził klub do trzech zwycięstw w okresie czterech lat.

Jest na tej pozycji od 13 i pół roku, rozegrał 307 meczów i obecnie ma 56-procentowy procent wygranych i przegranych. Jest obecnie najdłużej pracującym trenerem AFL, wyprzedzając gracza z Sydney, Johna Longmire’a i Chrisa Scotta z Geelong.

READ  F1 2022: Nikita Mazepin obwinia rosyjską kulturę abolicyjną o zwolnienie Haasa

Decyzja o odwołaniu czasu na początku jego kontraktu może wywołać lawinę ruchów wśród trenerów AFL.

Wiadomość o decyzji Hardwicke’a o zrzeczeniu się roli wstrząsnęła społecznością AFL.

Menedżer Collingwood, Craig McRae, nie mógł uwierzyć w tę wiadomość: „Zmienił grę na tak wiele sposobów. Mówię o nim, jakby umarł. Czy to prawda, że ​​​​naprawdę idzie dalej?”

To takie stresujące! To ciężka praca. Jest nieubłagany. Męczysz się, musisz znaleźć źródła energii i ciągle próbujesz znaleźć odpowiednią energię, aby dać swojej talii. To ciężka praca, szczerze mówiąc, jestem w szoku. Pracując z Dimą, jest świetnym trenerem. Jestem pewien, że Richmond Football Club oddałby mu hołd, gdyby tak było”.

Rudy Edsall z Triple M napisał: „To całkiem pewny sposób na zakończenie całej ery. Naprawdę więcej niż wykrzyknik. Cholera”.

Dziennikarz AFL, Ashley Brown, napisał: „Myślę, że Dimma mógł wyciągnąć lekcję od swojego wspaniałego kumpla na temat właściwego czasu na odejście. Idealny czas dla niego i jego klubu. Nie ma szans na kwaśny związek. Jakim był trenerem”.

Gracz North Melbourne Premier League, David King, został zapytany o przyszłość Hardwicke w wywiadzie dla news.com.au na początku tego miesiąca.

„Jeśli Damien chce ich trenować, oczywiście, że tak. Jak możesz kwestionować jego referencje lub CV pod względem tego, co zrobił dla Richmond. Tylko jeśli szuka zmiany lub Richmond zdecyduje, że potrzebują zmiany – inny głos , inna wiadomość” – powiedział King.

Może Damian myśli, że wyciągnął z tej grupy najwięcej, wysechł. Tylko on zna na to odpowiedź. A jeśli tak uważa, znajdą się zalotnicy.

„To takie proste. W tej chwili nie grają najlepszego futbolu. Szkody, które wyrządzają, gdy mają piłkę, już nie istnieją, co jest naprawdę niepokojące.

READ  Londyn | Świątek został wybrany Europejskim Sportowcem Roku

„Stracili swoją prawdziwą moc, co zawsze było charakterystyczną cechą drużyn trenowanych przez Damiena Hardwicka”.