Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiceprezydent USA Harris wzywa do „natychmiastowego” zawieszenia broni w Gazie, stanowiąc rzadką naganę skierowaną do Izraela  Wiadomości o izraelskiej wojnie w Gazie

Wiceprezydent USA Harris wzywa do „natychmiastowego” zawieszenia broni w Gazie, stanowiąc rzadką naganę skierowaną do Izraela Wiadomości o izraelskiej wojnie w Gazie

Kamala Harris twierdzi, że „nie ma wymówek” dla Izraela, aby nie zwiększał napływu pomocy do Palestyńczyków w Gazie.

Wiceprezydent USA Kamala Harris wezwała do „natychmiastowego zawieszenia broni” w Gazie, udzielając jednocześnie rzadkiej nagany wobec Izraela.

„Biorąc pod uwagę ogromną skalę cierpień w Gazie, musi nastąpić natychmiastowe zawieszenie broni na co najmniej następne sześć tygodni, co jest obecnie rozważane” – powiedział w niedzielę Harris.

„Doprowadzi to do usunięcia zakładników i napływu dużej ilości pomocy”.

W jednej z najostrzejszych jak dotąd krytyki Izraela ze strony administracji prezydenta USA Joe Bidena Harris stwierdził, że Izrael musi zrobić więcej, aby umożliwić dostarczenie pomocy, w tym otworzyć nowe przejścia graniczne i zobowiązać się do nienakładania „niepotrzebnych ograniczeń”.

„Ludzie w Gazie głodują. Warunki są nieludzkie, a nasze wspólne człowieczeństwo zmusza nas do działania” – powiedział Harris podczas przemówienia upamiętniającego brutalne stłumienie demonstrantów na rzecz praw obywatelskich przez policję w Selma w stanie Alabama, 7 marca 1965 r.

„Izraelski rząd musi zrobić więcej, aby znacznie zwiększyć przepływ pomocy. Żadnych wymówek. „

Harris odniósł się także do czwartkowego incydentu, w którym ponad 100 Palestyńczyków zginęło podczas prób uzyskania dostępu do pomocy żywnościowej w mieście Gaza, mówiąc, że „zginęło zdecydowanie zbyt wielu niewinnych Palestyńczyków”.

„Nasze serca łamią się z powodu ofiar tej straszliwej tragedii” – powiedziała.

Harris wezwał także Hamas do zaakceptowania warunków porozumienia o zawieszeniu broni, które według amerykańskich urzędników zostało powszechnie zaakceptowane przez Izrael.

READ  Wydobycie głębinowe może rozpocząć się w ciągu dwóch lat po tym, jak pacyficzny naród Nauru postawi ONZ ultimatum | Nauru

Powiedziała: „Hamas musi zgodzić się na to porozumienie”. „Zawrzyjmy zawieszenie broni. Połączmy ponownie zakładników z ich rodzinami. Zapewnijmy natychmiastową pomoc mieszkańcom Gazy. „

Wypowiedzi Harrisa pojawiają się w chwili, gdy Biden staje w obliczu rosnącej presji ze strony lewicowych wyborców w związku z jego poparciem dla Izraela przed listopadowymi wyborami prezydenckimi.

Demokraci są coraz bardziej zaniepokojeni tym, że stanowisko Bidena w sprawie wojny może kosztować go głosy, zwłaszcza w Michigan, jednym z niewielu stanów, które mogą decydować o wyniku wyborów.

Podczas zeszłotygodniowych prawyborów Partii Demokratycznej w Michigan ponad 100 000 wyborców oddało głosy na „niezaangażowanych”, naganiając stanowisko prezydenta w sprawie Gazy.

Biden zwyciężył w Michigan, które ma jedną z największych populacji muzułmańskich w kraju, zaledwie około 150 000 głosów w 2020 roku.

Były prezydent Donald Trump wygrał w Michigan mniej niż 11 000 głosów w 2016 r., stając się pierwszym Republikaninem, który zwyciężył w tym stanie na Środkowym Zachodzie od 1988 r.