Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Widok na ocean został zasłonięty przez „szkodliwych” sąsiadów.

Widok na ocean został zasłonięty przez „szkodliwych” sąsiadów.

Starsze małżeństwo twierdzi, że od czterech lat żyje w „piekle” z powodu sporu z sąsiadami dotyczącego zasłoniętego widoku na ocean.

John (81 l.) i Judy Dewar (77 l.) przeprowadzili się do posiadłości nad oceanem w Napier na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii siedem lat temu, „aby być blisko naszych córek i wnuków” – powiedziała pani Dewar. Rzeczy.co.nz.

„Pierwsze kilka lat było idealne i nie mogliśmy się doczekać spędzenia reszty życia tutaj z widokiem na morze, ale ostatnie cztery (lata) były naprawdę piekłem.

Źródłem „piekła” rodziny Dewarów jest trwający spór z sąsiadami, Simonem Bicknellem i Carol McLennan, dotyczący ostatniej odnogi zasłaniającej im widok na morze za pomocą dwóch 12-metrowych kontenerów transportowych, plandek i porzuconych samochodów.

według RzeczyCzęścią majątku pana Bicknella i pani McLennan jest pas ziemi o szerokości 20 m rozciągający się na długości 100 m przed domem Dewara.

Dyskusje na temat zamiany działki ucichły wkrótce po wprowadzeniu się rodziny Dewarów. W kolejnych latach stosunki uległy pogorszeniu.

W maju 2020 r. Bicknell umieścił na pasie pierwsze kontenery transportowe, zasłaniając Dewarowi widok na ocean.

Po wydaniu przez Radę Okręgu Hastings zawiadomienia o obniżkach opłat przeniesiono kontener na niewielką odległość, gdzie nadal zasłaniał widok, a obok niego znajdowały się zardzewiałe karoserie samochodów.

Następnie w sierpniu 2021 r. rodzina Dewarów skierowała sprawę do sądu, wydając nakaz całkowitego usunięcia kontenera przez pana Bicknella i panią McLennan.

Stuff donosi, że pan Bicknell powiedział Sądowi Rejonowemu w Napier w trakcie postępowania, że ​​nie ma innego wyjścia, jak tylko ustawić kontener na miejscu, co zostało zaakceptowane przez sędziego Davida Harveya.

„Nie ma żadnych możliwych do wyegzekwowania uciążliwości, które mogłyby zasłaniać ten widok i tak jest od wieków, a on (pan Bicknell) ma całkowitą rację” – stwierdził sędzia Harvey.

READ  USA zatwierdza potencjalną sprzedaż systemu haubic na Tajwan | chińskie wiadomości

Chociaż nie wydał nakazu, stwierdził, że „jest ponad wszelką wątpliwość usatysfakcjonowany faktem, że działania pana Bicknella polegające na umieszczeniu kontenera w miejscu, w którym to zrobił, były złośliwe”.

Sędzia Harvey powiedział: „Było to zamierzone i miało na celu przeszkadzanie”.

„Uważam, że zachowanie pana Bicknella w całej tej sprawie jest naganne, ale ma on prawo sądzić”.

Nic nie stało na przeszkodzie, aby Bicknell umieścił na pasie drugi kontener transportowy w październiku ubiegłego roku, bez uciekania się do prawa.

Na początku tego miesiąca położył także plandeki pomiędzy kontenerami i na obu końcach, całkowicie zasłaniając rodzinie Dewarów widok na ich dom.

Pani Dewar powiedziała Stuff, że „emocjonalny i psychiczny wpływ” trwającej awantury „był ogromny”.

„Nie możemy uwierzyć, że ludzie zachowywaliby się jak Simon i Carole” – stwierdziła.

Bicknell skierował pytania placówki do swojego prawnika Matthew Lawsona, który stwierdził, że „cała sytuacja powstała w wyniku tego, że rodzina Dewarów powiedziała Carol i Simonowi, co mogą, a czego nie mogą robić na swojej ziemi, i chcąc móc przemierzać ten teren, jak im się podoba”. .”