Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brytyjska firma modernizuje ukraińskie drony, aby przezwyciężyć rosyjskie zakłócenia

Brytyjska firma modernizuje ukraińskie drony, aby przezwyciężyć rosyjskie zakłócenia

Brytyjscy inżynierowie unowocześniają technologicznie ukraińskie drony, aby uczynić je bardziej odpornymi na rosyjską wojnę elektroniczną

Jak poinformowała 28 marca agencja Reuters, brytyjska firma o nazwie Evolve Dynamics pracuje nad rozwiązaniami, które mogłyby przeciwstawić się rosyjskim możliwościom prowadzenia wojny elektronicznej przeciwko ukraińskim dronom zwiadowczym.

„To ciągła gra w ping-ponga pomiędzy przeciwnikami”. Powiedział Mike Dewhirst, dyrektor generalny firmy.

Opracowując alternatywne algorytmy łącza radiowego, Evolve Dynamics ma na celu utrudnienie Rosji zakłócania sygnałów kontrolujących drony obserwacyjne na Ukrainie.

Obie strony w coraz większym stopniu wykorzystują systemy walki elektronicznej zaprojektowane w celu zakłócania częstotliwości komunikacji rosyjskich dronów.

Według Dewhirsta w ciągu ostatnich dwóch i pół roku wprowadzono 85 ulepszeń dronów Sky Mantis firmy Evolve, aby wyprzedzić konkurencję. Firma bezpośrednio zaopatruje ukraińskie jednostki wojskowe w części i oprogramowanie umożliwiające modyfikację dronów w miarę możliwości. „Dodajemy technologię do istniejących dronów i modyfikujemy je. Może jest to zmiana oprogramowania lub zmiana sprzętu” – powiedział Dewhirst Reutersowi.

Mówi się, że stanowi to część międzynarodowych wysiłków sojuszników Ukrainy na rzecz wsparcia programu dronów, który „ma nadzieję Ukraina zrównoważy większe zasoby Rosji”.

Obecnie na Ukrainie bezzałogowe systemy produkuje około 200 firm, z czego około 50 otrzymało już zezwolenia Ministerstwa Obrony Narodowej i dostarcza armii różne drony.

Ukraińskie media wojskowe w Internecie Militarnyi wspomniany 27 marca władze miasta Kijowa planują utworzenie miejskiego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją dronów.

Ukraina ma „ambitne plany budowy kilku fabryk obronnych w kraju” – powiedział 4 marca premier Ukrainy Denis Szmyhal.

W niedawnym komunikacie Szmyhal potwierdził, że 50% budżetu na zakup broni zostanie przeznaczone na wsparcie lokalnych producentów. Inicjatywa ta wpisuje się w szerszą strategię Ukrainy mającą na celu wzmocnienie jej zdolności obronnych i zmniejszenie zależności od zagranicznego importu broni.

READ  Szef WHO mówi, że „niebezpieczne” jest założenie, że pandemia zbliża się do końca, ale mówi, że „faza ostra” może zakończyć się w tym roku

Przeczytaj także:

Możesz zamknąć tę stronę. Możesz też dołączyć do naszej społeczności i pomóc nam wyprodukować więcej takich materiałów.
Dbamy o to, aby nasze raporty były otwarte i dostępne dla wszystkich, ponieważ wierzymy w siłę bezpłatnych informacji. Dlatego nasz mały, ekonomiczny zespół polega na wsparciu czytelników takich jak Ty, którzy dostarczają aktualne wiadomości, wysokiej jakości analizy i raporty z terenu na temat wojny Rosji z Ukrainą i walki Ukrainy o budowanie społeczeństwa demokratycznego. A tak niewiele: już za jedną filiżankę kawy w miesiącu możesz pomóc w budowaniu mostów między Ukrainą a resztą świata, a także zostać współtwórcą i zagłosować, jakie tematy powinniśmy poruszyć w następnej kolejności. Bądź sponsorem Lub zobacz inne sposoby obsługuje.
Zostań sponsorem!