Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Więcej Amerykanów chce obrony przed asteroidami niż misji na Marsa

Więcej Amerykanów chce obrony przed asteroidami niż misji na Marsa

Te priorytety wydają się trochę nie na miejscu.

obrońca

Podczas gdy ambicje NASA Mars Jest coraz droższaAmerykanie po cichu decydują, że ich nie z tego świata priorytety leżą gdzie indziej.

A Nowo opublikowana ankieta Pew Research Wyjaśnia, że ​​chociaż większość Amerykanów generalnie popiera NASA, są oni mniej zaangażowani w nieustanne poszukiwania potencjalnego życia na Marsie przez agencję, a bardziej zainteresowani ochroną naszej planety przed zabójczymi asteroidami. Co, prawdę mówiąc, prawdopodobnie ma wiele sensu.

Ankietując ponad 10 000 respondentów, Pew stwierdził, że 60 procent Amerykanów stwierdziło, że najwyższym priorytetem NASA jest „monitorowanie asteroid”. [and] inne obiekty, które mogły uderzyć w Ziemię”, a około połowa z tych 10 000 dodała ten „ekran”.[ing] Główne części systemu klimatycznego Ziemi” był jednym z najważniejszych celów agencji.

W porównaniu z 12 procentami respondentów, którzy twierdzą, że ich priorytetem jest wysłanie astronautów na Księżyc, i 11 procentami, którzy najbardziej interesują się astronautami na Marsie, przepaść między listą życzeń podatników a tym, co faktycznie robi NASA, jest wyraźna.

Pieniądze mówią

Podczas gdy większość Amerykanów martwi się Możliwość zderzenia asteroid z planetąNASA spodziewa się, że jej przykładowy budżet na powrót na Marsa podwoi się z i tak już wysokiej ceny 4,4 miliarda dolarów do 8-9 miliardów dolarów.

Powiązany z witryną 93 miliardy dolarów Koszt misji księżycowej Artemis NASA planuje wydać kostkę węgla na eksplorację Księżyca i Marsa.

Co więcej, budżet agencji na obronę planetarną nastawiony na ochronę Ziemi przed uderzeniami asteroid, który był już stosunkowo skromny, w rzeczywistości dramatycznie spadł w ostatnich latach z 166 milionów dolarów rocznie do 138 milionów dolarów, chociaż Notatki Amerykańskiego Instytutu Fizyki Wyjaśniając cięcia budżetowe, może to częściowo wynikać z sukcesu NASA w rozbiciu asteroidy za pomocą testu przekierowania podwójnej asteroidy pod koniec 2022 r.

READ  Gąbka morska, to zwierzę, które potrafi kichać przez pół godziny

Biorąc pod uwagę, ile pieniędzy NASA prosi o misje na Marsa i Księżyc w ramach budżetu obrony planetarnej, nie jest zaskakujące, że wiele osób ma różne priorytety.

Więcej o asteroidach: Hubble zauważa pozostałości asteroidy NASA rozbitej przez niszczycielski taran