Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Wiek żyje i ma się dobrze”: Triple J wyszydzany za „obraźliwy” tweet | Potrójne J

Zawsze jest niebezpiecznie, gdy wyśmiewasz się z czyjegoś wieku – być może podwójnie, gdy jest to stacja radiowa, która polega na wspierającej publiczności.

Więc kiedy konto Triple J na Twitterze wystrzeliło we wtorek tweeta, w którym znalazło się spostrzeżenie na jego starszych krytykach, nie było zaskoczeniem, że nastąpiła reakcja.

Zaskakujące jest to, jak wiele odczuć to wywołało, gdy słuchacze tweetują – a także australijscy muzycy.

„Czy to boli? Kiedy się starzejesz w młodzieżowej stacji radiowej” – napisał na Twitterze ogólnokrajowy nadawca młodzieżowy.

To był tłum na starej kolejce do podrywania, która stała się wzorem dla wirusowych żartów na platformie. Ale podczas kierowania Szkoda, że ​​starsi słuchacze Kto narzekał, że „Triple J był lepszy”, gdy byli na swoim rynku docelowym, niektórzy szybko wyśmiewali tweeta, który wydawał się głuchy, starodawny i – dla starszych słuchaczy – obraźliwy.

Tweet również nie działał z niektórymi muzykami – szczególnie z tymi, którzy wierzą, że stacja przestała grać, gdy dorosną.

Triple J to jedyny krajowy australijski nadawca dla młodzieży, a bycie na twojej liście odtwarzania – lub nie – może zrobić lub przerwać młodą karierę.

Wiktoriańska piosenkarka i autorka tekstów Ainslie Wills napisała: „Jako artysta, który przestał grać na zmianę, gdy osiągnąłem trzydziestkę, w końcu poczułem się widoczny”.

W artykule opinii Dla Industry Observer redaktorka zarządzająca Brag Media, Poppy Reid, napisała, że ​​tweet wskazuje na bardziej systemowy problem w branży: kobiety częściej starzeją się w młodszym wieku niż mężczyźni.

„Branża mówi artystkom, które przekroczyły pewien wiek, że nie mają już nic do zaoferowania młodym fanom muzyki, ale całkowicie męski zespół, który płaci 35 lat, zasługuje na pożądane oznaki sukcesu, takie jak polecany album, umowa płytowa lub automat wsparcie z międzynarodowym artystą”, Reed Books. „Kobiety muszą nieustannie „wymyślać” siebie – swój głos, swój wizerunek, swoje przesłanie. Mężczyźni nie tak bardzo – i na pewno nie tak szybko, jak oczekujemy od kobiet. „

Muzyk z Sydney, Jack Colwell, powiedział, że miał zaledwie 25 lat, kiedy powiedziano mu, że jego stacja społeczna, Don’t Cry, te łzy są „za stare” dla Triple J i lepiej pasują do Double J, siostrzanej stacji wyłącznie cyfrowej, której celem jest wiek, który ma znacznie mniejszy zasięg rynkowy.

„Jestem wdzięczny za wszelkie wsparcie, jakie otrzymałem”, napisał, „ale przeciwdziałanie starzeniu się nadal żyje i ma się dobrze na tej stacji”.

„Utrzymanie prawdziwej bramy i ageizmu jest prawdziwe w tej branży. Kiedy naprawdę próbujesz stworzyć coś artystycznego i innego, zostaniesz pominięty w czyimś (słabym) guście”.

Skontaktowano się z Triple J w celu uzyskania komentarza, ale nie przed publikacją.

Zezwalać na treści na Instagramie?

Ten artykuł zawiera treści dostarczone przez Instagram. Przed przesłaniem czegokolwiek prosimy o zgodę, ponieważ mogą one wykorzystywać pliki cookie i inne technologie. Aby wyświetlić tę treść, Kliknij „Zezwól i kontynuuj”.

To nie pierwszy raz, kiedy pojawia się Triple J Pod presją w zatoce Za jego programowanie, które opiera się na krajowym mandacie skierowanym do osób w wieku od 18 do 24 lat.

Jednak statystyki oglądalności pokazują, że słuchacze są nieco starsi, a lwią część stanowią osoby w wieku od 25 do 39 lat.

Ostatnio spiker Przyciągnij nowe pokolenie słuchaczy. Pod koniec 2019 r. nastąpiła drastyczna zmiana w grupie prezenterów, wprowadzając wybraną grupę młodszych gospodarzy, którzy zastąpili starą obsadę w ruchu, który stacja opisywała wówczas jako „zmianę pokoleniową”.

READ  Wybierz Joel's Houston Happenings z Great Day Houston