Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wielka Brytania, Polska Głosowanie w sprawie pomocy USA test wiarygodności Zachodu |  Wiadomości ze świata

Wielka Brytania, Polska Głosowanie w sprawie pomocy USA test wiarygodności Zachodu | Wiadomości ze świata

WARSZAWA: Podczas czwartkowego spotkania ze swoim polskim odpowiednikiem brytyjski minister spraw zagranicznych David Cameron ponownie wezwał Kongres USA do przyjęcia długo oczekiwanego pakietu wojskowego dla Ukrainy.

Pomoc USA w Kongresie od miesięcy utknęła w martwym punkcie pomimo próśb o wsparcie ze strony Kijowa i jego zachodnich zwolenników.

Senat we wtorek zatwierdził pakiet o wartości 95 miliardów dolarów dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu z wygodną większością głosów, ale spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson odmówił głosowania nad nim w izbie niższej.

Podczas wizyty w Polsce Cameron powiedział, że „każdy kraj na świecie” będzie obserwował decyzję USA, aby sprawdzić, czy Zachód jest „wiarygodnym sojusznikiem”.

„To nie jest tylko kwestia europejska. Inni ludzie będą obserwować, co robią Amerykanie. Będą oglądać w Chinach, będą oglądać w Iranie” – powiedział reporterom były premier Wielkiej Brytanii.

Po wizycie w Polsce Cameron ma wziąć udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w Niemczech.

Minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski przyłączył się do apelu, „osobiście wzywając przewodniczącego (Izby) Mike’a Johnsona do głosowania w sprawie pakietu pomocowego dla Ukrainy”.

Zwiększać

„To… jest epokowa decyzja, która wpływa na wiarygodność Ameryki wobec jej sojuszników na całym świecie. Dlatego apelujemy o przyjęcie tego pakietu pomocowego” – powiedział Sikorsky.

Wcześniej Ukraina poinformowała, że ​​wysłała posiłki do kluczowego miasta na linii frontu, Awdijiwki, w związku z wzmożeniem przez Rosję ofensywy mającej na celu zdobycie miasta otoczonego z trzech stron.

Nowy szef wojskowy Ukrainy ostrzegł w środę, że sytuacja na linii frontu z Rosją jest „bardzo trudna”.

READ  Vestas zdobywa zamówienie na 1140 MW w Polsce