Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wielkopolska po oficjalnym ogłoszeniu stanie się doliną wodorową

Wielkopolska w Poznaniu ma stać się doliną wodoru po podpisaniu oficjalnej deklaracji pomiędzy różnymi polskimi politykami i firmami.

Podpisanie dokumentu podkreśla chęć współpracy w rozwoju Wielkopolskiej Doliny Wodorowej poprzez zobowiązanie się do rozwoju całego krajowego ekosystemu technologii wodorowych.

Samorząd województwa wielkopolskiego będzie dążyć do zwiększenia efektywności energetycznej z nowych źródeł przy jednoczesnym zapewnieniu, że są one zrównoważone i niskoemisyjne.

Dzięki temu region aktywnie zaangażuje się w globalny łańcuch wartości gospodarki wodorowej, co, jak ma nadzieję, pobudzi pojawienie się lokalnej wydajności produkcyjnej w zakresie infrastruktury, produktów i usług.

Czytaj więcej: Napędzana wodorem Coradia iLint trafiła do Polski

Czytaj więcej: Planowane centrum wodorowe w Polsce

Wśród tych, którzy wesprzeli Wielkopolską Dolinę Wodoru są szefowie największych wielkopolskich miast: Poznania, Konina, Kalisza, Piły, Leszna i Ostrowa Wielkopolskiego, a także przedstawiciele władz wielkopolskich uczelni: Adam Mickiewicz University in Pozna ،, Pozna لتكنولتكنوا University of Technology and Poznaامعة University of Science life.

Ponadto uczestniczące firmy to także: Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA, Solaris Bus and Coach, Rada Wielkopolski Trzydziestu oraz Konińska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Marszałek Marek Wuyniak powiedział: „Wodór to wielki magazyn energii, który pozwala zbilansować produkcję energii ze źródeł odnawialnych, ma wiele zastosowań w przemyśle i gospodarce.

„Okres rozpoznania i badania, czy jest to coś atrakcyjnego i znaczącego już minął. W tej chwili mamy wokół tej idei dużą liczbę interesariuszy, reprezentujących biznes, naukę i samorządy, którzy chcieliby podążać w kierunku naprawdę konkretnych i precyzyjne zastosowania wodoru w ich obszarze działania.”

„Podsumowujemy wszystkie te oczekiwania, aby poinformować rząd, że jesteśmy gotowi do rozmowy o Wielkopolskiej Dolinie Wodorowej i chcemy uczestniczyć w Narodowej Strategii Wodorowej, która jest obecnie konsultowana.

„Ten scenariusz dla wodoru w Polsce jest całkiem realistyczny i w pełni się z nim zgadzamy.Chcemy rozpocząć dialog z rządem i zaoferować współpracę i synergiczne działanie wszystkim sygnatariuszom deklaracji dzisiaj.

READ  Polski plan przedłużenia życia kopalni może kosztować Unię Europejską pieniądze klimatyczne

„To jest cel, który zrealizujemy w najbliższej przyszłości.”

[facefile]

Czy wiesz, że H2 View jest jedyną publikacją medialną uznaną za oficjalnego partnera Rady Wodorowej?

Oznacza to, że otrzymujemy ekskluzywne artykuły, wywiady i opracowania, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Wraz z naszymi polecanymi seminariami i wydarzeniami, H2 View jest platformą dla globalnego przemysłu wodorowego.

Zostań subskrybentem już dziś, aby mieć pewność, że nie przegapisz. Już subskrybowane? Podpisz tutaj.

[/factfile]