Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiktoriańscy urzędnicy ds. zdrowia biegają „łeb w łeb” z epidemią COVID-19

Pod koniec zbliżającego się przedłużonego zamknięcia Wiktorii urzędnicy służby zdrowia ocenią kolejne kroki w stanowej epidemii COVID-19, która wzrosła do 70 aktywnych przypadków nabytych lokalnie.

Powoli urzędnicy ds. zdrowia i znaczniki kontaktów są na szczycie epidemii.

Prowadzimy „łeb w szyję” z wirusem, powiedział zastępca dyrektora ds. zdrowia Allen Cheng.

Trwają dochodzenia w sprawie tego, jak czteroosobowa rodzina w zachodnim Melbourne zachorowała na niebezpieczny wariant delta podczas wyprawy na kemping w Nowej Południowej Walii.

Sekwencjonowanie genetyczne jest prowadzone przez krajową bazę danych w celu znalezienia dopasowania.

Zazwyczaj urzędnicy ds. zdrowia mogą uzyskać dopasowanie sekwencji genetycznych w 80 procentach przypadków.

„Mamy teorie i pracujemy nad tymi teoriami, więc przyglądamy się ludziom, którzy, jeśli się nad tym zastanowić, są ludźmi, dla których sekwencjonowanie nie było możliwe” – powiedział profesor Cheng.

„Oczywiście, to jest jak baza danych odcisków palców, ludzie, którzy mają odciski palców, można powiedzieć, nie są źródłem sprawy”.

Obecnie w klastrze West Melbourne jest 10 aktywnych przypadków.

W niedzielę zgłoszono cztery nowe przypadki środowiskowe, a sześć znajduje się w kwarantannie hotelowej.

Dwa z nowych przypadków dotyczyły początkowego bliskiego kontaktu grupy, która powstała w Port Melbourne, a także wybuchu epidemii w Zachodnim Melbourne i została już odizolowana.

Trzy epidemie niewiadomego pochodzenia

Kontaktowe znaczniki powiązały również cztery poprzednie przypadki epidemii w Port Melbourne poprzez sekwencjonowanie genetyczne.

Dwa kolejne przypadki wykryto w hospicjum Arcare w Maidstone, w West Melbourne, w tym mieszkańca i pracownika.

Na szczęście pracownik nie pracował gdzie indziej, a infekcję wykryto podczas codziennych testów personelu.

Pozostają trzy ogniska z nieznanych źródeł: epidemia Whittlesea, która rozpoczęła się, gdy mężczyzna Wollert opuścił hotelową kwarantannę na początku maja; Wybuch w Arcare i źródło epidemii delty związanej z zachodnim Melbourne.

Profesor Cheng mówi, że w miarę upływu czasu i wchodzenia wirusa w 14-dniowy cykl inkubacji, urzędnicy służby zdrowia stają się mniej zaniepokojeni znalezieniem dokładnego źródła epidemii.

„Myślę, że można uczciwie powiedzieć, że z biegiem czasu czujemy się bardziej komfortowo z nieznanymi źródłami, jeśli nie są one przekazywane lub nie ma, no wiesz, tajemniczej transmisji, która ma miejsce po, wiesz, od jednego do trzech tygodni” – powiedział .

Ponad 6000 osób w bezpośrednich kontaktach nadal znajduje się w kwarantannie, ale w niedzielę około 1900 osób zostało zwolnionych z izolacji po uzyskaniu negatywnego testu w dniu 13.

Czy ograniczenia COVID-19 zostaną złagodzone?

Więc co to wszystko oznacza dla końca blokady?

„To codzienna sugestia. Takie jest nasze oczekiwanie, ale nie chcemy być w tym dłużej, niż jest to konieczne” – powiedział profesor Cheng.

„Gdybyśmy mogli, wyszlibyśmy wcześniej, ale w tym momencie nasze oczekiwania są [to] Kontynuuj do czwartku.

Pełniący obowiązki premiera James Merlino powiedział, że każda decyzja będzie oparta na rzetelnych poradach dotyczących zdrowia publicznego, ale w niedzielę brzmiała optymistycznie.

„Wszyscy chcemy jak najszybciej przejść przez ten okres i będzie on oparty na poradach dotyczących zdrowia publicznego” – powiedział.

„Oczekuję, że do końca tego okresu będzie w stanie dalej łagodzić ograniczenia”.

READ  McCormack mówi, że uruchomienie szczepionki nie jest sprintem | Campbelltown MacArthur Advertiser