Wildcard Maddison Inglis pokonał Leylah Fernandez w pierwszej rundzie Australian Open

Maddison Inglis – zajmując 133 miejsce na świecie – kontynuował udaną passę lokalnych osobistości z dzikimi kartami, wysyłając finalistkę US Open 2021 Laylę Fernandez na ważny mecz w pierwszej rundzie Australian Open.

24-latek z Perth potrzebował zaledwie godziny i 22 minut, aby zakończyć zwycięstwo 6:4 6:2 nad 23 rozstawionymi Fernandes, który zdobył tytuł najbardziej decydujący o tytułach na Flushing Meadows. Generał przeciwko brytyjskim kwalifikacjom Emmie Raducano.

Po ściganiu się o prowadzenie 4-0 w drugim secie, Ingles zachowała nerwy w szóstym meczu maratonu, oszczędzając kilka punktów przerwy, zanim zdołała strzelić głową.

Dwa mecze później zakończyła swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Slam w swojej piątej próbie i w trzecim Australian Open.

„Trzęrzę się. Jestem naprawdę podekscytowany tym, jak dzisiaj grałem” – powiedział Inglis Channel Nine.

„Moje nerwy poradziły sobie naprawdę dobrze i jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem swoją pierwszą rundę AO (Australian Open) na tym stadionie z taką publicznością.

„Zażartowałem, że mam szczęście po raz trzeci, ponieważ jest to moje trzecie duże losowanie (w Australian Open) i okazało się, że tak było, więc naprawdę nie mogę się doczekać, aby to kontynuować”.

READ  Liga Narodów: Czym zagrożona jest Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna?

Ingles zmierzy się w drugiej rundzie z Francuzką Caroline Garcia.

Jej zwycięstwo nastąpiło po trzysetowym zwycięstwie Sama Stosura nad amerykańską dziką kartą Robin Anderson, przedłużając jej utytułowaną karierę singlową o co najmniej jeden mecz więcej.

Jego kolega, dzika karta, Chris O’Connell, po raz drugi z rzędu awansował do drugiej rundy Open Championship, pokonując w czterech setach Francuza Hugo Gastona.

27-letni Sydney wygrał 7:6 (7:4), 6:0, 4:6, 6:1 w dwie godziny i 35 minut, aby w czwartek zaaranżować starcie z 13. rozstawionym Argentyńczykiem, Diego Schwartzmanem. Serb Filip Krajinovic wygrał 6-3, 6-4, 7-5.

Ale Jordan Thompson nie miał tyle szczęścia, ponieważ Steve Johnson pokonał Sydney Cider w pięciosetowym maratonie 7-6 (7-5), 6-7 (6-8), 4-6, 6-3, 6-3 na trzy. 1 godzina 42 minuty.

Astra Sharma również nie zdała pierwszej rundy po przegranej 6:3 6:4 z duńską Clarą Towson.

Pokonał Savile w pierwszej rundzie

Australijska tenisistka Daria Savile uderza piłkę podczas meczu pierwszej rundy z Rebeccą Peterson podczas Australian Open
Australijka Daria Savile przegrała w pierwszej rundzie Australian Open ze Szwedką Rebeccą Peterson.(AAP: Joel Carrett)

Daria Savile została wysłana w prostych setach przez Szwedkę Rebeccę Peterson.

Grając w swoim pierwszym majorze od zeszłorocznego Australian Open i po operacji ścięgna Achillesa, która dokuczała jej przez pięć lat, Savile przegrała 6-2 6-3 w godzinę i 21 minut.

Najlepsza kampania Savile miała miejsce w Melbourne Park, kiedy dotarła do 1/8 finału w 2016 i 2017 roku.

Między innymi czeska 31. rozstawiona Marketa Vondrosova okazała się zbyt dobra dla Australijki Priscilli Hoon, wygrywając 6-2 6-3.