Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wim Wenders – produkcja wykonawcza dla filmu Connie Converse Mystery Debiut (ekskluzywny)

Wim Wenders A Oriana Williamsa („Control”, „Shadow of the Vampire”) jest producentem wykonawczym nadchodzącego filmu pierwszego reżysera Michała Chmielvsky’ego, opartego na tajemniczym zniknięciu Connie Converse, piosenkarki i autorki tekstów, która zniknęła bez śladu w 1974 roku.

Producentem „Wędrującej kobiety” jest Marta Lewandowska („Erotyka 2022”) z Friends With Benefits i Lena Góra, która występuje u boku nominowanej do Oscara. John Hawks („Winter’s Bone”) i Chrisa Hanleya, producenta „Spring Breakers” i „American Psycho”. Nakręcony w Stanach Zjednoczonych podczas pandemii film jest obecnie w fazie postprodukcji.

Więcej od Variety

Converse dorastała na muzycznej scenie Greenwich Village w latach 50., ale stopniowo rozczarowała się swoim życiem. Pewnego dnia w 1974 roku spakowała swoje rzeczy do volkswagena garbusa i wyjechała z Nowego Jorku, aby nigdy więcej nie była widziana ani słyszana.

“Nasz film to studium człowieka jako jednostki poszukującej swojego miejsca w świecie, swojej tożsamości. Człowieka, który nie ma rodziny ani miejsca, które mógłby nazwać domem, a któregoś dnia traci cały swój dobytek materialny” – powiedział Chmielewski w oświadczeniu dla reżyser.

„Podróże zawsze niosą nadzieję na zmianę, nową krainę i nowy początek” – kontynuował, cytując jako inspirację filmy drogi Wendersa, Davida Lyncha, Dennisa Hoppera i Gusa Van Santa. W ruchu szybciej się rozwija, znajduje nowe inspiracje, rozwiązania, odwraca się od siebie i swoich problemów, [while] Naucz się nie brać siebie zbyt poważnie”.

Lewandowska wyprodukowała nagrodzony Sundance Award Dolce Fine Gornata i pierwszy polski Netflix Original, kierowany wyłącznie przez kobiety autobus „Erotica 2022”. Obecnie pracuje nad filmową adaptacją powieści „Loty” noblistki Olgi Tokarczuk i jest jedną z pięciu polskich producentów, którzy zgłaszają projekty w Targi Filmowe w Cannessieci producentów.

Najlepszy asortyment

zapisać się na Różne Biuletyn. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas na Serwis społecznościowy FacebookA Świergot, A Instagram.

READ  Włoska Public Broadcasting Corporation zażądała zaprzestania promowania treści „niedopuszczalnych” Włochy