Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wina premium SA zapewniają pokaz we Francji w La Cité du Vin

Wina premium SA zapewniają pokaz we Francji w La Cité du Vin

Wina premium z Australii Południowej będą wystawiane w jednym z najbardziej kultowych miejsc winiarskich na świecie, Bordeaux, po podpisaniu protokołu ustaleń (MOU) z muzeum wina, La Cité du Vin, podczas wizyty ministra ds. przemysłu pierwotnego Claire Scriven .

Nowy protokół ustaleń udostępni wina premium z Australii Południowej do degustacji w La Cité du Vin, muzeum wina i ikonie kultury w Bordeaux we Francji. Winiarze z Australii Południowej mogą współpracować z muzeum, które co roku przyciąga prawie 500 000 gości, organizując wydarzenia i kursy mistrzowskie.

Możliwość bycia stowarzyszonym z La Cité du Vin jest wynikiem członkostwa Adelaide i Australii Południowej w Great Wine Capitals Global Network (GWCGN).

Wizyta ministra Scrivena w La Cite du Vin została uświetniona degustacją od czołowego producenta win z Australii Południowej, firmy Penfolds.

Departament Przemysłu Pierwotnego i Regionów zaprosi winiarzy z Australii Południowej za pośrednictwem regionalnych stowarzyszeń winiarskich, aby zapewnić dostępność win z Australii Południowej do ciągłych degustacji La Cité du Vin. Winiarze ze wszystkich regionów będą mieli okazję uczestniczyć.

„Bycie członkiem globalnej sieci Great Wine Capitals przynosi prestiż i uznanie, ale co ważniejsze, zapewnia silne relacje, możliwości mentoringu i wymianę wiedzy między kluczowymi regionami winiarskimi” – powiedział minister Scriven.

„Protokół ustaleń z La Cité du Vin daje przemysłowi winiarskiemu Australii Południowej silny punkt centralny na rynku europejskim, który zapewni producentom ciągłe możliwości, z których będą mogli korzystać”.

„Australia Południowa jest niekwestionowanym państwem winiarskim Australii, produkującym połowę naszych win butelkowanych i ponad trzy czwarte naszych wyśmienitych win. Wzmocnienie naszego połączenia z Bordeaux poprzez globalną sieć Wielkich Stolic Wina i ożywienie naszych relacji z La Cité du Vin odzwierciedla nasze zaangażowanie w przemysł winiarski i ważną rolę, jaką odgrywa w naszej gospodarce”.

READ  Władimir Putin bierze na cel Kijów, Charków i Odessę; Joe Biden i Scott Morrison ogłaszają kolejne sankcje, NATO spotyka się w celu omówienia ataku, Białoruś przyłącza się do ataku na Rosję