Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wirus naturalnie zapoczątkował “nieprzekonanego” Anthony’ego Fauci

Pomysł, że pandemia koronawirusa powstała w chińskim laboratorium, od dawna jest pożywką dla teoretyków spiskowych w mediach społecznościowych.

Ale dyskusje na temat teorii nie ograniczają się już do marginalnych grup i forów internetowych – pomysł jest obecnie dyskutowany na wyższych szczeblach społeczności wywiadowczej i na rządowych konferencjach medialnych na całym świecie.

Starszy doradca prezydenta USA Joe Bidena w sprawie pandemii COVID-19 dodał swój głos w tej sprawie, argumentując, że istnieje więcej środków, które należy podjąć, aby udowodnić, że wirus nie pojawił się w chińskim Wuhan Institute of Virology, gdzie przeprowadzono badania nad wirusem Corona prowadzone na nietoperzach.

Przemawiając na FFA na początku tego miesiąca, dr Anthony Fauci powiedział, że „nie jest przekonany”, że wirus ewoluował naturalnie.

„Naprawdę nie”, powiedział dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, „Nie jestem przekonany”.

„Myślę, że powinniśmy kontynuować dochodzenie w sprawie tego, co wydarzyło się w Chinach, abyśmy mogli nadal odkrywać, co się stało najlepiej, jak potrafimy”.

Dodał: „Oczywiście, ludzie, którzy prowadzili dochodzenie, twierdzą, że było możliwe, że wynurzenie się z akwarium ze zwierzętami uderzyłoby później w jednostki, ale mogło to być coś innego i musimy się dowiedzieć.

„Więc wiesz, właśnie dlatego powiedziałem, że całkowicie popieram każde dochodzenie dotyczące pochodzenia wirusa”.

Jak już wspomniałem New York PostFauci powiedział na przesłuchaniu w Senacie 11 maja, że ​​A. Potrzebne jest „pełne dochodzenie”.

W odpowiedzi na pytanie republikańskiego senatora Rogera Marshalla podczas wymiany zdań, czy uważa, że ​​„możliwe jest, że COVID-19 mógł powstać w wyniku wypadku laboratoryjnego … w Wuhan”, dr Fauci odpowiedział: „Taka możliwość z pewnością istnieje, i w pełni popieram dochodzenie Pełne tego, czy to może się zdarzyć. “

Nowy raport Komisji ds. Wywiadu Domu Republikańskiego, opublikowany w ubiegły czwartek, twierdzi, że istnieją „istotne poszlaki”, że COVID-19 pochodzi z wycieku w chińskim laboratorium.

READ  Szpital na Fidżi został zamknięty, personel szpitala i pacjenci są poddawani kwarantannie po śmierci COVID-19 po raz trzeci

„Międzynarodowe wysiłki mające na celu odkrycie prawdziwego źródła wirusa… zostały utrudnione przez brak współpracy ze strony Chińskiej Republiki Ludowej” – napisali Republikanie w raporcie.

Nowy raport CNN ujawnia Że badacze z Wuhan Institute of Virology zachorowali w listopadzie 2019 roku – na miesiąc przed pojawieniem się pierwszego zgłoszonego przypadku COVID-19 w dowolnym miejscu na świecie z tego samego miasta.

Cytując arkusz informacyjny Departamentu Stanu, raport zauważa, że ​​pracownicy powinni byli być hospitalizowani, ale nie wspomina o ich objawach ani o tym, czy ich objawy są związane ze znanymi chorobami.

Podczas przesłuchania o globalnych zagrożeniach w kwietniu dyrektor amerykańskiego wywiadu narodowego, Avril Haynes, powiedziała, że ​​nie ma jednoznacznej odpowiedzi na temat tego, gdzie i jak zaczął się koronawirus.

„Społeczność wywiadowcza nie wie dokładnie, gdzie, kiedy i jak wirus COVID-19 został pierwotnie przeniesiony” – powiedziała.

Peter Daszak, ekolog zajmujący się chorobą, który pracował nad dochodzeniem Światowej Organizacji Zdrowia w sprawie pochodzenia COVID-19, powiedział CNN, że istnieją tylko teorie, że wirus powstał w laboratorium i „nie ma na to żadnych dowodów”.

Powiedział: „To nie jest całkowite wykluczenie tej hipotezy”.

„Wniosek jest taki, że jest to niezwykle mało prawdopodobne i istnieje hipoteza, która jest znacznie bardziej prawdopodobna”.

Australia jest jednym z wielu krajów, które wzywają do niezależnego dochodzenia w sprawie pochodzenia wirusa.

Premier Scott Morrison powiedział w zeszłym roku, że dokładne zbadanie pochodzenia wirusa jest „całkowicie uzasadnione i rozsądne”, ale Chiny nie przyjęły dobrze tych komentarzy.

„Teraz wydaje się całkiem rozsądne i rozsądne, aby świat chciał niezależnej oceny tego, jak to wszystko się dzieje, abyśmy mogli wyciągnąć wnioski i zapobiec ich ponownemu wystąpieniu” – powiedział Morrison.

Jednak od tego czasu stosunki między Canberą a Pekinem uległy pogorszeniu, a prezydent Chin Xi Jinping nie przyjmuje już telefonów pana Morrisona.

READ  Władze Indii walczące z wybuchem niszczycielskiego koronawirusa utworzyły sieć nad rzeką Ganges w celu zbierania ciał

Chińskie media stanowe odpowiedziały na komentarze Australii dotyczące COVID-19, zauważając, że Australia „utknęła na dnie chińskich butów”.