Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wkrótce rusza Kaufland Market w Polsce i Austrii

Wkrótce rusza Kaufland Market w Polsce i Austrii

Niemiecki sprzedawca detaliczny Kaufland uruchomi sklepy internetowe w Polsce i Austrii późnym latem, po uruchomieniu usługi na Słowacji i w Czechach w zeszłym roku.

Kaufland planuje służyć jako platforma sprzedaży internetowej w Polsce dla dużych i małych sprzedawców internetowych w kraju i za granicą poprzez platformę Kaufland.pl. zostało dodane.

Spółka prowadzi na terenie kraju około 245 punktów sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych. Sprzedawca zauważył, że w ostatnim czasie polska sprzedaż detaliczna online odnotowała ponad 10-procentowy wzrost.

Wyprawa do Austrii będzie pierwszą wizytą Kauflandu w kraju, w którym nie jest ona obecna stacjonarnie, pomimo świadomości marki przekraczającej 40%.

Firma planuje oferować podobne produkty, wykorzystując ograniczoną obecność lokalnych dostawców usług handlu internetowego w kraju.

„Nasz rynek Kaufland ma dobry start w Europie. Na Słowacji i w Czechach jesteśmy już jednym z największych rynków internetowych. Otrzymujemy wiele pozytywnych opinii od dealerów i klientów” – powiedział Gerald Schönbucher, dyrektor generalny firmy Handel elektroniczny Kaufland.

„W związku z tym ekspansja na kolejne kraje jest dla nas kolejnym dużym i logicznym krokiem w tym roku. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy teraz udostępnić nasz rynek milionom ludzi w Polsce i Austrii, a nasi sprzedawcy detaliczni mogą dalej rozszerzać swoją obecność w Europa.”

Globalny rynek Coffland

Coffland Global Marketplace opracowało „kompleksowe rozwiązanie”, które umożliwia sprzedawcom internetowym prowadzenie sprzedaży na rynku krajowym i międzynarodowym w Coffland Marketplaces za pomocą jednej rejestracji.

Daje sprzedawcom detalicznym infrastrukturę umożliwiającą szybki rozwój i stanie się globalnym graczem bez konieczności długiego rozwoju swoich zasobów.

W Niemczech Kaufland Market to jeden z największych rynków internetowych z 32 milionami odwiedzających miesięcznie i ponad 45 milionami produktów w ponad 6400 kategoriach.

Na Słowacji 4200 sprzedawców detalicznych oferuje już 6,5 mln produktów na rynku Kaufland, natomiast w Czechach 5,9 mln produktów dostępnych jest u około 4700 zarejestrowanych sprzedawców detalicznych.

READ  Pracownicy Whirlpool Polska remontują rodzinny dom zastępczy w ramach inicjatywy Habitat for Humanity

Kaufland planuje wdrożyć usługę wysyłkową – Kaufland's Fulfillment umożliwia sprzedawcom detalicznym kompletację, pakowanie i wysyłkę zamówień bezpośrednio do klientów.

Niektórzy sprzedawcy detaliczni już korzystają z tej usługi, a w ciągu najbliższych kilku miesięcy dołączą do nich kolejni – zauważyła firma.