Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mytilineos podpisuje umowę na drugi projekt CCGT w Polsce

Mytilineos podpisuje umowę na drugi projekt CCGT w Polsce

Grecki gigant przemysłowy Mytileneos Energy & Metals dołączył do konsorcjum Energia Siemensa Instalacja bloku energetycznego CCGT o mocy 560 MW w Elektrowni Adamów w Durku.

Elektrownia Adamów to elektrownia o mocy 600 MW opalana gazem, której właścicielem i operatorem jest polski deweloper ZespoŁ Elektrowni Patnów-Adamów-Konin (Grupa ZE PAK), która została zamknięta na początku stycznia 2018 roku.

Podpisano kontrakt na inżynierię, zaopatrzenie i budowę (EPC). Podpisano ZE wspólnie z PAK CCGT, spółką zależną PAK, buduje elektrownię CCGT o mocy 560 MW.

Elektrownia składa się z turbiny gazowej i kondensacyjnej turbiny parowej, wykorzystujących zamknięty układ chłodni kominowej z mokrym ciągiem mechanicznym oraz instalacji gazowej wraz z infrastrukturą na terenie elektrowni.

Zakończenie projektu PAK CCGT planowane jest na drugi kwartał 2027 roku, a w jego realizację będą zaangażowane inne polskie i międzynarodowe firmy wykonawcze. W oświadczeniu prasowym Mytileneos poinformował, że podpisał już umowę EPC na budowę kolejnej elektrowni parowo-parowej o mocy 560 MW w Grudziądzu, także w konsorcjum z firmą Siemens.

W raporcie Mytilineos powiedział: „Ze względu na ich ważną rolę w efektywności energetycznej i bezpieczeństwie energetycznym projekty CCGT stają się niezbędne w całej Europie. Ponadto, ponieważ oczekuje się, że gaz będzie paliwem przejściowym w dłuższej perspektywie, uzupełnia on koszyk energetyczny kraju paliwami odnawialnymi.

Uzyskaj dostęp do najbardziej kompleksowych profili firm na rynku obsługiwanych przez GlobalData. Zaoszczędź godziny badań. Zdobądź przewagę konkurencyjną.

Profil firmy – bezpłatna próbka

Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail dotyczącą pobierania

Wierzymy w wyjątkową jakość profili naszych firm. Chcemy jednak, abyś podjął najskuteczniejszą decyzję dla swojej firmy, dlatego oferujemy bezpłatną próbkę, którą możesz pobrać, przesyłając poniższy formularz.

Według danych globalnych

READ  Lokalny sezon pomidorowy w Polsce rozpoczął się z miesięcznym opóźnieniem


Nasze przybycie Polityka prywatności Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, w jaki sposób możemy wykorzystywać, przetwarzać i udostępniać Twoje dane osobowe, informacje o Twoich prawach w odniesieniu do Twoich danych osobowych oraz o tym, jak możesz zrezygnować z subskrypcji przyszłych komunikatów marketingowych. Nasze Usługi są przeznaczone dla abonentów korporacyjnych i gwarantujesz, że przesłany adres e-mail jest Twoim firmowym adresem e-mail.

Zdaniem think tanku Ember, Polska tak Duży emiter Paliwa kopalne w UE wytwarzają 79% energii elektrycznej. Do 2022 r. węgiel będzie odpowiadał za 70% całkowitej produkcji energii elektrycznej, a porozumienie poprzedniego rządu ze związkami zawodowymi o wstrzymaniu wydobycia węgla do 2049 r. utrudniło wycofywanie tego paliwa.

Większą chęć przyspieszenia transformacji energetycznej Polski wykazała jednak administracja premiera Donalda Tuska, a think tank Instrad powiedział Transformacja ta może doprowadzić do tego, że do 2040 r. odnawialne źródła energii będą stanowić aż 92% produkcji energii w Polsce.