Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Władimir Putin stracił kontrolę nad rzeczywistością podczas wojny na Ukrainie

Władimir Putin stracił kontrolę nad rzeczywistością podczas wojny na Ukrainie

Władimir Putin stracił „chwyt nad rzeczywistością” podczas wojny na Ukrainie.

Nieobliczalne zachowanie rosyjskiego prezydenta zostało zakwestionowane, ponieważ jego słabnący konflikt nadal szaleje na Ukrainie, w szczególności jego niezdecydowanie co do losu zbuntowanego wodza Wagnera Jewgienija Prigożyna, a ekspert ds. Obrony, profesor Anthony Glees, zakwestionował stan psychiczny autokraty.

Odnosząc się do niedawnego przemówienia Putina, w którym twierdził, że Prigożyn „dźgnął Rosję nożem w plecy”, profesor Glis powiedział Daily Star: „Bunt to bunt żołnierzy i marynarzy przeciwko swojemu dowódcy.

Prigożyn był przywódcą Grupy Wagnera, a oni nie buntowali się przeciwko niemu, ale przeciwko Putinowi – nie tylko dlatego, że chciał ich zwerbować jako żołnierzy do swojej armii.

Jest to również ważne, ponieważ w swoim dziwacznym przemówieniu Putin powiedział, że Prigożyn zadał Rosji nóż w plecy, tak jak zrobiła to Rosja podczas I wojny światowej.

„Dziwne jest to, że„ dźgnięcie w plecy ”w 1917 roku pochodziło od bolszewików – poprzedników Putina”.

Profesor University of Buckingham, który jest światowym liderem w dziedzinie analiz obronnych, dodał: „To tak, jakby Putin udawał spadkobiercę carskiej Rosji i opowiadał się po stronie niewłaściwego reżimu.

„To wiele mówi o Szalonym Vladzie i jego utracie kontroli”.

READ  Krytycy twierdzą, że uchwalenie w Hongkongu ustawy zapobiegającej ustalaniu faktów wzbudziło obawy, że może ona zostać wykorzystana do stłumienia sprzeciwu