Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Władze przeżywają trudne chwile, gdy trzecia fala rządu Govt-19 łapie Polskę

Warszawa, 24 marca (IANS): Rzecznik polskiego Ministerstwa Zdrowia ostrzegł, że najbliższe dni i tygodnie będą trudne ze względu na trzecią falę koronawirusa.

Wojciech Andrewskiw powiedział we wtorek dziennikarzom, że restrykcje wprowadzone przez ministerstwo w sobotę nie powinny przynieść rezultatów w ciągu trzech lub czterech dni.

Po tym, jak łączna liczba przypadków Govt-19 w kraju przekroczyła dwa miliony od wybuchu epidemii, polski rząd w ubiegłą sobotę wprowadził nową częściową lokaut w całym kraju.

„Jak widać w województwie warmińsko-mussoorie (północno-wschodnia Polska), środki zwalczania są potrzebne przez co najmniej dwa tygodnie, aby ograniczyć epidemię” – podała polska gazeta. „Mamy trudniejsze dni i tygodnie”.

Choć sytuacja na Warmii-Mussoorie nie jest jeszcze stabilna, z dnia na dzień wydaje się poprawiać. Powiedział, że dobrą wiadomością jest to, że ograniczenia, które w całym kraju zostały wprowadzone 20 marca, obowiązywały w Warmii-Mussoorie już 27 lutego, w tym zamykanie hoteli, centrów handlowych, kin, teatrów i basenów.

Odwołując się do odpowiedzialności społeczeństwa, powiedział, że ludzie powinni zacząć pracować zdalnie przez okres dwóch tygodni.

Androsiewicz powiedział, że w nadchodzących tygodniach należy ściśle przestrzegać zasad dotyczących dystansu społecznego, aby złagodzić ograniczenia później tej wiosny. „Aby ujrzeć świetlaną przyszłość, każdy z nas musi maksymalnie ograniczyć swoje interakcje społeczne” – powiedział.

We wtorek potwierdzono 16 741 nowych przypadków Govt-19, co oznacza łączną liczbę w kraju do 2089 869 od wybuchu epidemii w marcu ubiegłego roku. We wtorek w Polsce na wirusa koronowego zmarło 49 761 osób.

Do tej pory Polska zaszczepiła ponad pięć milionów osób i jest jednym z nielicznych krajów europejskich, które nie zaprzestały stosowania szczepionki AstraZeneca z powodu obaw o skutki uboczne.

Liczba szczepień rośnie w krajach, w których są już zatwierdzone szczepionki przeciwko koronawirusowi, podczas gdy świat zmaga się z opanowaniem epidemii.

READ  Wyniki sondaży wyjściowych w Polsce: Koalicja premiera Tuska utrzymuje przewagę nad PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Tymczasem na całym świecie opracowuje się 264 kandydatów na szczepionki – 82 z nich w badaniach klinicznych – w takich krajach jak Niemcy, Chiny, Rosja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone – wynika z danych opublikowanych przez Światową Organizację Zdrowia 16 marca.