Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Właściciel Oakland zamówił 5500 dolarów odszkodowania po oznaczeniu najemcy „psycho” i „brzydki”

a Nowa Zelandia Właściciel, który wynajął nielegalny projekt rezydencja Wysłał e-mail do najemcy i opisał ją jako „brzydką”, „psychiczną” i „przygnębiającą” i nakazano mu zapłacić około 5500 dolarów odszkodowania.
Ravi Jha wynajęty Jednopokojowe mieszkanie w Goodwood Heights w południowym Auckland do Joahnny Esguerra, gdzie mieszkała przez ponad cztery lata.

Jednak ich związek się rozpada, a Esguerra Jha zostaje zabrany do sądu wynajmu, twierdząc, że ją molestował.

Jednopokojowe mieszkanie znajdowało się na parterze tej nieruchomości w Goodwood Heights. (mapy google/rzeczy/w zestawie)

W pewnym momencie podszedł do drzwi, gdzie pokłócili się o obraz na suficie. Eschera powiedziała, że ​​kazała mu wyjść, ale wstawił stopę między drzwi a ościeżnicę, żeby nie mogła ich zamknąć. Incydent został zgłoszony na policję.

Powiedziała, że ​​dziesięć dni później wysłała swoje „obraźliwe” e-maile. Powiedział, że ma „brzydką twarz i figurę” i opisał ją jako „psychiczną” i „brzydką i przygnębiającą”.

Sąd usłyszał, że w innych listach opisywał ją jako „kobietę psychicznie psychicznie” i powiedział jej, że „potrzebuje wizyty u lekarza”.

Czułem się „zagrożony, odczłowieczony” [and] Cierpiała na niską samoocenę” i straciła tygodnie snu z powodu wypadków, powiedziała.

Wydała również notatki od swojego lekarza wskazujące na jej niepokój i zdenerwowanie.

W odpowiedzi Jha powiedział, że Esgira „odwzajemnił się” jego nadużyciom.

Wysłał e-maile, które mu wysłałem, pisząc: „Zachowujesz się jak małpa – bardzo niewykształcony” i „Wiem, dlaczego twoja żona zostawiła ciebie i twoje dzieci, ponieważ znęcałeś się werbalnie”.

Jha powiedział również, że nie wszedł do domu podczas starcia o obraz, ale rozmawiał z Esgirą spoza domu.

Sędzia sądu Aneteria Andrew Aiolupotea stwierdziła, że ​​prawdopodobnie Jha nękał Esguerrę.

Nakazano mu zapłacić 638 dolarów (700 dolarów nowozelandzkich) odszkodowania za nękanie i 455 dolarów za nielegalny wjazd.

Wojsko wychodzi na ulice Sydney, aby pomóc kryzysowi powodziowemu

„Najemcy powinni móc czuć się bezpiecznie w swojej nieruchomości, a w interesie publicznym jest, aby najemcy nie byli nękani przez właścicieli” – napisał Ayopotea.

Zgodnie z decyzją budynek był również nielegalnym mieszkaniem – został zatwierdzony tylko jako biurowy, a nie mieszkalny.

Esgira powiedział, że nie ma okna w sypialni – naruszenie zasad poprawy warunków mieszkaniowych – i ma „niewystarczającą” wentylację w kuchni.

Nie poprosiła jednak o zwrot czynszu – stwierdziła, że ​​mieszka na terenie „rozsądnie komfortowo” i nie ma dowodów na to, że jest w „nierozsądnym” stanie.

Sąd przyznał jej obniżkę czynszu w wysokości 18 dolarów tygodniowo przez cztery lata, w których tam mieszkała, w sumie 4369 dolarów.

Ze swojej strony Esguerra nakazano zapłacić Jha około 455 dolarów za zaległy czynsz, sprzątanie i drobne naprawy.

READ  Rosja wciąż jest gotowa zapewnić bezpieczne przejście z Azowstalu, powiedział Putin izraelskiemu Bennett