Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Właściciele Alegro w Polsce mają sprzedać 3 1,3 miliarda akcji, zgodnie z planem wejścia Amazon

Fotograf: Matthews Slotkovsky / Sofa Pictures / Lightrocket / Getty Images

Partnerzy w Zgodnie z porozumieniem przedstawionym przez Bloomberg News, Alekro.E SA, największy polski serwis e-commerce, stara się pozyskać 4,9 miliarda dolarów (1,3 miliarda dolarów) w ramach szybkiej oferty istniejących akcji.

Grupa sprzedających, w skład której wchodzą Fermira Holdings, Sidinen Charles i Mepinan Charles, oferuje około 76,5 mln akcji Alecro, czyli 7% kapitału zakładowego polskiej spółki. Zebrali wystarczającą liczbę inwestorów, aby pokryć transakcję w ciągu około 30 minut od otwarcia książki, jak pokazują warunki.

Alegro zamknął we wtorek na 63,63 zł. Chociaż akcje spadły w tym roku o 25%, od czasu ich notowania w październiku wzrosły o 48%. Tytuły uczestnictwa w tego typu ofertach są zwykle sprzedawane z dyskontem.

Oferta nadchodzi Amazon.com Inc. Kraj Europy Wschodniej ogłosił plany wejścia w tym roku do Polski, starając się zdobyć udział w rosnącym rynku e-commerce o wartości 19 miliardów dolarów. Wcześniej w tym miesiącu Alegro nie chciał przyspieszać wzrostu zysków Wytyczne na ten rok uwzględniające rosnącą konkurencję ze strony konkurentów z USA.

Sprzedający posiadają 69,8% akcji przed transakcją i zobowiązują się nie wydawać akcji przez 90 dni z regularnymi rabatami.

Morgan Stanley i Goldman Sachs Group Inc. Prowadzi księgarnie i jest współprezesem PKO Bankowym Ofertą.

(Aktualizacje zawierające wiadomość zawierającą książkę w drugiej kolumnie.)

READ  Polska planuje nowe mega-lotnisko w Warszawie, szykuje się na zieloną 'hipokryzję' - EURACTIV.com