Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Właściciele domów w Polsce ustawiają się w kolejkach przez wiele dni, a nawet rzucają się do śmieci, aby ogrzać swoje domy – zapasy węgla pozostają gorące ze względu na popyt

Właściciele domów w Polsce ustawiają się w kolejkach przez wiele dni, a nawet rzucają się do śmieci, aby ogrzać swoje domy – zapasy węgla pozostają gorące ze względu na popyt

„Ludzie się boją”: polscy właściciele domów całymi dniami stoją w kolejkach, a nawet ogrzewają swoje domy do śmieci – zapasy węgla pozostają bardzo gorące ze względu na popyt

W Polsce nadchodzi zima. Z powodu braku węgla, polscy właściciele domów uciekają się do śmieci, aby ogrzać swoje domy.

Piotr Siergiej, rzecznik sieci działaczy ekologicznych Polski Alarm Smogowy, powiedział agencji Bloomberg, że 60% gospodarstw domowych nie ma wystarczających zapasów węgla, by przetrwać zimę.

„Ludzie się boją i zbierają wszystko, co można wykorzystać do spalenia” – powiedział Sergej. Oznacza to, że zwracają się do wszystkiego, od wysoce zanieczyszczonego węgla brunatnego po drewno, torf i owies, a nawet śmieci.

Zaledwie kilka tygodni po tym, jak Reuters poinformował o masywnej kolejce przed kopalnią Lubelski Vigil Bogdanka, gdzie zdesperowani Polacy czekali w swoich samochodach i ciężarówkach, aby zaopatrzyć się w węgiel. Mieszkaniec tego obszaru powiedział Politico, że czekał w kolejce przez tydzień, aby zabezpieczyć swoje zapasy.

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę Polska i Unia Europejska wprowadziły zakaz importu węgla z Rosji. Mimo, że Polska produkuje węgiel, kraj ten jest w dużej mierze uzależniony od importowanego węgla do ogrzewania domów. Łukasz Horbach, prezes Izby Gospodarczej Polskiego Węgla, powiedział Reuterowi, że zakaz „wywrócił rynek do góry nogami”.

Pomimo nieustających wysiłków działaczy na rzecz klimatu, aby zastąpić węgiel w produkcji energii, nadal istnieje zapotrzebowanie na czarne skały osadowe.

nie przegap

plecy

Polska nie jest jedynym krajem, który korzysta z węgla.

Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej światowe zużycie węgla ma wzrosnąć.

„Na podstawie obecnych trendów gospodarczych i rynkowych oczekuje się, że światowe zużycie węgla wzrośnie o 0,7% w 2022 r. do 8 miliardów ton, przy założeniu, że chińska gospodarka odbuduje się zgodnie z oczekiwaniami w drugiej połowie roku” – podała Międzynarodowa Agencja Energetyczna. raport.

READ  Wyniki, wyniki, steve curry, kevin hotter, faul, aktualizacje, wideo, skróty, josh green, kontuzja Bena Simmonsa

„Ta globalna suma dorówna rocznemu rekordowi ustanowionemu w 2013 roku, a zapotrzebowanie na węgiel w przyszłym roku prawdopodobnie wzrośnie do nowego rekordowego poziomu”.

Czytaj więcej: Rozwijaj swoje ciężko zarobione pieniądze bez chwiejnej giełdy dzięki tym trzem łatwym alternatywom

Międzynarodowa Agencja Energetyczna podaje, że wraz z odbudową gospodarki światowej po pandemii COVID-19, światowe zużycie węgla odbiło się już o około 6% w 2021 roku.

Analitycy wskazują, że dynamika podaży i popytu na węgiel może doprowadzić do jego chwalebnego ożywienia.

„Patrząc w przyszłość podczas północnej zimy z cenami gazu w Europie i dostępnością dostaw gazu, kraje wracają do węgla” – powiedział CNBC starszy analityk Shaw and Partners, Peter O’Connor.

I pokaz [of coal] wąska. Dlaczego? Ponieważ nikt nie pozostanie na budowaniu zdolności, a rynki są napięte, biorąc pod uwagę pogodę i COVID. Więc ten rynek pozostanie wyższy przez dłuższy czas, być może w 2023 roku.

Czas ponownie zrewidować zapasy węgla?

Węgiel z pewnością nie pojawia się już na pierwszych stronach gazet w świecie inwestycyjnym. W rzeczywistości jedyna ETF skoncentrowana na węglu – VanEck Vectors Coal ETF (KOL) – zakończyła handel w grudniu 2020 r.

Ale branża jest daleka od śmierci.

Alliance Resource Partners (ARLP), zdywersyfikowany producent i dystrybutor węgla energetycznego dla amerykańskich przedsiębiorstw użyteczności publicznej i użytkowników przemysłowych, podniósł dywidendę pieniężną dla inwestorów o 25%.

Zapasy również wzrosły o 100% od początku roku, w przeciwieństwie do Duży spadek na dwucyfrowym rynku.

Innym przykładem jest Peabody Energy (BTU), producent węgla z siedzibą w St. Louis. Produkty firmy mają kluczowe znaczenie dla wytwarzania energii elektrycznej i przemysłu stalowego. Jego udziały wzrosły o 157% w 2022 roku.

Co czytasz dalej

  • Morgan Stanley: Ceny zegarków Rolex, Patek Philippe i Audemars Piguet będą nadal spadać z powodu napływu dostaw – ale Te trzy prawdziwe atuty Pozostaje rzadki i poszukiwany

  • I nie chodzi tylko o zwolnienia: Elon Musk odwołał w zeszłym tygodniu na Twitterze swoje zasady dotyczące dnia wolnego i pracy z domu – promując kulturę pracy „24/7”. tutaj 3 inne inwestycje, które kocha miliarder

  • Inflacja pożera Twój budżet? Oto 21 rzeczy, które powinieneś zrobić Nigdy nie kupuj w sklepie spożywczym Jeśli próbujesz zaoszczędzić pieniądze

READ  Wiadomości drużynowe, składy, pełne składy, u siebie i na wyjeździe, zmiany, kontuzje, mecz, mecze, najnowsze

Ten artykuł zawiera wyłącznie informacje i nie powinien być traktowany jako porada. Jest dostarczany bez jakiejkolwiek gwarancji.