Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Włoska Public Broadcasting Corporation zażądała zaprzestania promowania treści „niedopuszczalnych” Włochy

Aktywiści przeciwko rasizmowi, homofobii, antysemityzmowi i seksizmowi we włoskich mediach napisali do publicznego nadawcy Ray’a, wzywając ją do zaprzestania promowania „niedopuszczalnych” treści.

Al Rai niedawno przeprosił za używanie czarnej twarzy w swoich programach i poradził redaktorom, aby zaprzestali wietrzenia produktów, w których wykonawcy noszą makijaż imitujący czarnych, ale nie posunął się nawet do całkowitego zakazu.

W zeszłym tygodniu skrytykowano również nadawcę za rzekome próby ocenzurowania włoskiego rapera Potępienie homofobii.

Grupy aktywistów założone w Włochy Albo Włosi mieszkający za granicą, śledzący przypadki obraźliwych treści we włoskiej telewizji i innych mediach. Twierdzą, że nadawca państwowy regularnie łamie swoje zasady etyczne, kiedy powinien dawać przykład branży.

„To znacznie gorsze, niż można sobie wyobrazić, ale to nie tylko opinia” – powiedziała Alicia Reyna, założycielka DEI Futuro Antirazzista z Wielkiej Brytanii, jedna z sygnatariuszy listu.

„Niemniej jednak, jako nadawca, którego honorarium jest opłacane przez publiczność, Rai musi reprezentować instytucję zdolną do informowania i promowania kultury i rozrywki w różnorodny i wszechstronny sposób”.

Przeprosiny Al-Rai za treści Black Face pojawiły się po oburzeniu z powodu niedawnej retransmisji w Mediaset, sieci należącej do byłego premiera Silvio Berlusconiego, z odcinka satyrycznego programu Striscia la Notizia z 2014 roku. W odcinku dwóch prezenterów wykonało obraźliwe gesty w stosunku do oczu Chińczyków i kpiło z chińskich dialektów.

Rina powiedziała: „Poprosiliśmy kanał o usunięcie odcinka i przeprosiny, i otrzymaliśmy odpowiedź w rodzaju:„ To jest satyra, a jeśli tego nie rozumiesz, to co z tego? ”.

W ostatnim odcinku innego Mediasetu, Felicissima Sera, duet komiksowy Pio e Amedeo obraził społeczność LGBTQ +, czarnych i Żydów podczas politycznie poprawnej polemiki.

„Ich zamiarem było stwierdzenie, że jest„ dużo politycznej poprawności ”- powiedziała Reina -„ więc powiemy wszystkie zakazane słowa ”.

Aktywiści kilkakrotnie ograniczyli również użycie słowa N we włoskich mediach, w tym radiowego DJ-a w prywatnej stacji, który w kwietniu powiedział „wojownikom sprawiedliwości społecznej”, aby „odpoczęli”, ponieważ słowo N to „tylko słowo”. „

READ  Wspaniały film o Halloween jest obecnie najpopularniejszym filmem dla dzieci w serwisie Netflix

W ramach ruchu o nazwie #CambieRai, który poprosił Rai o utworzenie rady doradczej ds. Różnorodności i integracji, grupy aktywistów zebrały się w kwietniu, aby protestować przed biurami Rai i Mediaset w Rzymie, Mediolanie i Turynie.

W wywiadzie dla Associated Press w zeszłym tygodniu Giovanni Parabini, dyrektor nadawcy ds. Społecznych, powiedział, że sieć publiczna nie przyjęła krytyki # CambieRai, „ponieważ oznacza to, że przez te wszystkie lata RAI nie zrobił nic, aby się połączyć”.

Parabini zauważył, że organizatorzy nie powołali się do sieci i obejmowała programy, w których uczestniczyły mniejszości, od urodzonego w Gambii nadawcy sportowego znanego jako Idris w latach 90. po plany telewizyjnego festiwalu w lipcu z udziałem drugiego pokolenia Włochów.

Główny obraz w tym artykule został zmieniony 9 maja 2021 roku. Komentując przez pomyłkę poprzedni obraz, powiedział, że Striscia la Notizia została niedawno ponownie wyemitowana na Rai. Został zaprezentowany na Mediasat.