Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dlaczego nie ma czarownic (czy Ciri będzie jedną?)

Drugi sezon Wiedźmina wprowadzi więcej czarownic, ale w tym wszechświecie nie ma kobiet wiedźm – oto dlaczego i co stanie się z Ciri.

Geralt z Rivii nie jest jedynym magiem na świecie MagikAle to wszyscy mężczyźni – więc dlaczego nie ma czarownic? Magik Jest to seria powieści i opowiadań napisanych przez polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego, która stała się tak popularna, że ​​rozszerzyła się na inne media, przede wszystkim gry wideo. Książki zostały zaadaptowane na film i serial telewizyjny w Polsce, a dzięki Netflixowi przedostały się do świata transmisji dzięki pierwszej anglojęzycznej adaptacji, zatytułowanej po prostu MagikZostał wydany w grudniu 2019 roku.

Seria Netflix przyjęła inne podejście do historii i podążała za trzema postaciami w różnych miejscach i punktach w czasie, a ich utwory zbiegały się pod koniec sezonu i chociaż było to dla wielu zaskakujące, nie przeszkodziło to w sukcesie serii. . Te postacie to wiedźmiński pseudonim, Geralt z Rivii (Henry Cavill); Czarownica Yennefer z Vingerburga (Anya Chalotra); I spadkobierca księżniczki Sintry, Siri (Freya Alan). Fani będą nadal śledzić ich podróże w drugim sezonie MagikGeralt będzie trenował Ciri z pomocą innych magów, ale to nie znaczy, że nią zostanie.

Kontynuuj przewijanie, aby czytać dalej
Kliknij poniższy przycisk, aby szybko rozpocząć ten artykuł.

Powiązane: Kim jest Geralt? Wyjaśnienie pochodzenia i mocy postaci Wiedźmina

Jak wspomniano powyżej, w świecie Sapkowskiego jest wielu magów, ale wszyscy są mężczyznami – jednak jest wielu magów, ale ich umiejętności i wyszkolenie są zupełnie inne. Praktykanci wiedźmińscy rozpoczynają swoje przygotowania w bardzo młodym wieku, przechodząc intensywne procesy chemiczne, związki mutagenne oraz intensywny trening fizyczny i magiczny. W wyniku tego przechodzą przez wiele mutacji, które dodają im siły, szybkości, wytrzymałości i nie tylko, ale także sprawiają, że są bezpłodne. Teraz, aby zostać magiem, uczeń musi przejść przez eksperymenty, które są serią testów, które przekształcają organizm za pomocą tajemniczych ziół, zastrzyków i nie tylko. Pierwszym z nich jest próba The Grasses, niezwykle bolesny tygodniowy test, który wymaga wchłonięcia specjalnych kultur wirusowych i składników chemicznych w celu zmodyfikowania fizjologii podmiotu.

READ  Spróbuj smaku Polski na Festiwalu Polskim w przyszły weekend

Wiedźmin Geralt Ciri Sezon 1

Niewielu uczestników, którzy dają doświadczenie The Grasses, przeżywa ten proces, a ci, którym udaje się uzyskać błyskawiczny refleks, siłę fizyczną, wyostrzone zmysły i spowolnienie procesu starzenia. Teraz, z powodu tych intensywnych testów, mutacji i nie tylko, na świecie nie ma kobiet czarownic Magik. Kobiety przeszły eksperyment, ale żadna z nich nie przeżyła, prawdopodobnie dlatego, że testy są przeznaczone dla mężczyzn, a nie kobiet, więc jeśli jest zainteresowanie posiadaniem czarownic, trzeba będzie przeprowadzić eksperyment przeznaczony dla nich – oczywiście wielu czytelników i fanów . Magik Odnoszą się do braku kobiet czarownic jako problemu płci i mizoginii w tym wszechświecie, ponieważ kobiety, które nie przeżyły tego doświadczenia, przedstawiają je jako słabe, podczas gdy inni sugerują, że chodzi o odpowiedź hormonalną nadnerczy, która jest silniejsza u mężczyzn.

Teraz, gdy Ciri będzie trenować w Kaer Morhen Magik Sezon 2 i będzie polegać na pomocy innych wiedźm bliskich Geraltowi, a ona też nie będzie czarownicą, ponieważ nie przejdzie przez te same procesy, które zmieniły Geralta, Lamberta i Eskela w czarownice, a zamiast tego została uznana za czarownicę. oddział Szkoły Wilka. Jest mało prawdopodobne, że Sapkowski doda czarownice do wszechświata i jest mało prawdopodobne, że seria Netflix to zrobi, ale to nie znaczy, że trening Ciri nie będzie tak ekscytujący i przyjemny do oglądania w drugim sezonie.

Dalej: The Witcher Season 2: Każda nowa i powracająca postać została do tej pory potwierdzona

Young Rock Featured 4

Scena Dwayne’a Johnsona i jego ukochanej mamy na końcu młodego rockera nie została niezapisana


O autorze