Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Woolworths zamienia sklepy Big W w centra szczepień przeciwko koronawirusowi

Woolworths ma duże plany, aby zmusić pracowników supermarketów do dalszej pracy na pierwszej linii frontu pandemii koronawirusa.

Woolworths planuje założyć własne ośrodki szczepień w zachodnim Sydney, aby dostarczać pracownikom szczepionki na koronawirusa.

Sieć supermarketów wykorzysta do kampanii szczepień dwa zamknięte sklepy Big W w Wetherill Park i Canterbury-Bankstown.

Pracownicy Woolies, którzy mieszkają w dzielnicach – które są jednymi z najbardziej dotkniętych przedmieściami Sydney – i ich rodziny będą mogli tam zaszczepić się.

„Jako największy prywatny pracodawca w Australii, cieszymy się, że możemy odegrać naszą rolę w przyspieszeniu wdrażania krajowej szczepionki z rządem federalnym” – powiedział Ross Spencer, szef odpowiedzi na COVID-19, Ross Spencer.

Kolejne centrum szczepień planowane jest w sklepie Big W w Cairns Hill.

Sklepy Big W, należące do Woolworths, zostały zamknięte od czasu, gdy rozpoczęła się blokada w Sydney.

Woolworths powiedział, że będzie współpracować ze Wspólnotą Narodów, aby otworzyć centra szczepień również w innych częściach kraju.

„Sprawienie, aby szczepionka była łatwa i łatwo dostępna, jest kluczem do zwiększenia jej absorpcji” – powiedział Spencer.

„Widzieliśmy to już w naszych centrach dystrybucji i widzimy to teraz, gdy stoimy w tych centrach szczepień”.

Międzynarodowa firma ochroniarska International SOS dostarczy ciosy i zgłosi postępy do NSW Health.

Woolworths powiedział, że klinika pilotażowa w Weatherl Park dostarczyła ponad 200 dawek. Sieć supermarketów poinformowała, że ​​od lipca przeprowadziła ponad 7500 strajków w tymczasowych przychodniach w magazynach.

Supermarkety są kluczowymi przedsiębiorstwami, które mogą pozostać otwarte podczas blokady, a od początku wybuchu epidemii pojawiło się już kilka problemów związanych z transmisją w sklepach spożywczych.

Ze względu na ryzyko związane z ich pracą na froncie przyznano pracownikom sklepów spożywczych i magazynów Priorytetowy dostęp do firmy Pfizer w lipcu.

Przeczytaj powiązane tematy:Sydney Woolworths