Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

WoW Classic Lead protestuje Opublikowano politykę klasyfikacji personelu Activision Blizzard

WoW Classic Lead protestuje Opublikowano politykę klasyfikacji personelu Activision Blizzard

Nie jest już jednym z głównych programistów World of Warcraft Classic z Blizzardem, ponieważ został zwolniony po proteście przeciwko kontrowersyjnej polityce kwotowej Activision Blizzard.

Brian Birmingham, weteran Blizzarda od ponad 16 lat i dyrektor artystyczny WoW Classic, odmówił udziału w polityce Activision Blizzard znanej jako stack rank. Polityka wymaga, aby pewien odsetek pracowników otrzymał od menedżerów ocenę „rozwiniętą”, która wpłynęłaby na udział pracownika w zyskach i negatywnie wpłynęłaby na jego szanse na awans w przyszłości.

Jak wspomniałem Bloomberg, Birmingham wysłało w zeszłym tygodniu ognisty e-mail do pracowników Blizzarda, mówiąc, że odmówiło przyznania „wyrafinowanej” oceny pracownikowi, który na to nie zasługiwał, i skrytykował negatywny wpływ tej polityki. W swoim e-mailu stwierdził dalej, że polityka rankingu stosów „zachęca do rywalizacji między pracownikami, sabotowania ich pracy, pragnienia ludzi, aby znaleźć zespoły osiągające gorsze wyniki, w których mogliby być najlepszymi pracownikami, a ostatecznie podważa zaufanie i niszczy kreatywność”.

Birmingham napisał w swoim e-mailu, że odmówił pracy w Blizzardzie, dopóki polityka nie zostanie odwrócona, ale miał nadzieję, że „Blizzarda nadal można uratować, a jeśli tak, chciałbym tam dalej pracować”. Był gotów zrezygnować, jeśli Activision Blizzard nie zmieni polityki oceny stosów. Jednak zamiast tego został zakończony. Jak zauważył Bloomberg, Activision Blizzard nie jest jedyną dużą firmą technologiczną stosującą ranking stosów, chociaż praktyka ta stała się bardziej niepopularna w ostatnich latach, ponieważ krytycy zauważyli, w jaki sposób stawia pracowników przeciwko sobie.

READ  Super Mario Bros. Polecane bloki zawierają więcej monet niż myślisz

za długi czas Temat na Twitterze Opublikowany po zwolnieniu Birmingham, szczegółowo opisał historię polityki Activision Blizzard, mówiąc, że była to „dyrektywa pochodząca z poziomu ABK ABOVE”. [Blizzard president] Mike Ybarra” i wdrożony w 2020 r. Znaczący sprzeciw kierownictwa Blizzarda w 2021 r. skłonił Birmingham i innych pracowników Blizzarda do przekonania, że ​​polityka kwot została odwrócona, ale tak się nie stało. Niektórzy menedżerowie Blizzarda podobno próbowali dać sobie ocena „rozwój”, aby uniknąć konieczności wydawania jej członkowi własnego zespołu, co w przypadku Birmingham najwyraźniej nie wchodziło w grę.

Birmingham wyjaśnił w swoich tweetach, że wierzy, że polityka została narzucona dyrektorom Blizzarda przez przywództwo Activision Blizzard, nazywając ABK „firmą macierzystą dylematu”, która naciskała na Blizzarda, aby dostarczył najnowsze wydania zawartości WoW – Wrath of the Lich King Classic i nowy Dragonflight ekspansja – wcześnie. Powiedział, że Activision Blizzard „odmawia pracownikom, którzy nad nim pracowali, należnego im udziału w zyskach”, a „zespół ABK powinien się wstydzić”.

„Nie mogę powiedzieć, czy bojkotować gry Blizzarda” – napisał Birmingham na Twitterze. „Najlepszy sposób wyrażenia niezadowolenia należy do ciebie. Jak powiedziałem powyżej: nie będę przeszkadzał. Ale nie mogę uczestniczyć w polityce, która pozwala ABK kraść pieniądze zasłużonym pracownikom, nie mogę też być zmuszany do kłamstwa w tej sprawie ”.

Activision Blizzard trafiło na pierwsze strony gazet z powodu różnych zasad w miejscu pracy, odkąd kalifornijski pozew oskarżył firmę w 2021 r. o wspieranie kultury pracy „młodego chłopca” pełnej dyskryminacji. Od tego czasu Activision Blizzard widział, jak wielu weteranów firmy albo opuściło firmę, albo zostało wypchniętych, podczas gdy wiele grup w Activision Blizzard dążyło do zrzeszenia się. Microsoft stara się obecnie o zgodę na przejęcie Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów i obiecał, że nie stanie na drodze grupom w Activision Blizzard, które chcą zjednoczyć się. Microsoft zaprzestał korzystania z porządkowania stosów w 2013 roku.

READ  Pierwszy zestaw słuchawkowy Quest VR firmy Meta nie będzie otrzymywać żadnych aktualizacji funkcji

Omawiane tutaj produkty zostały wybrane niezależnie przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.