Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wróg Kremla numer jeden Nawalny „cierpi na poważnym problemie zdrowotnym” w więzieniu, ponieważ Putin zamierza utrzymać się u władzy przez kolejne sześć lat

Wróg Kremla numer jeden Nawalny „cierpi na poważnym problemie zdrowotnym” w więzieniu, ponieważ Putin zamierza utrzymać się u władzy przez kolejne sześć lat

Aleksiej Nawalny doznał w więzieniu poważnych problemów zdrowotnych, a zwolennicy twierdzą, że jego życie może być zagrożone, ponieważ nie widziano go od kilku dni.

Nawalny jest uważany za jednego z największych wrogów Kremla i według jego rzecznika przez kilka dni nie był karmiony, ponieważ „zemdlał z głodu” i zasłabł w celi. słońce Raporty.

Rzeczniczka Aleksieja Nawalnego Kira Jarmysz mówiła o niepokojącej sytuacji na swoim oficjalnym koncie X.

„W zeszłym tygodniu zachorował w swojej celi” – napisała. Zakręciło mu się w głowie i położył się na ziemi. Natychmiast przybył personel kolonii, opuścił łóżeczko, położył Aleksieja na podłodze i podał mu kroplówkę.

„Nie wiemy, jaki jest tego powód, ale ponieważ nie jest karmiony, trzymany jest w celi karnej bez wentylacji, a jego czas chodzenia jest skrócony do minimum, to tak, jakby mdlał z głodu”.

Według ekipy 47-letniego Nawalnego po tym, jak zasłabł, nikt nie mógł go widzieć.

Prawnikom powiedziano, że muszą poczekać na spotkanie z nim do odpowiedniego momentu, po tym jak wielokrotnie odmawiano im wstępu na miejsce, w którym był przetrzymywany.

Nawalny rozmawiał już ze swoim zespołem, ale od trzech dni, odkąd prawnicy widzieli go po raz ostatni, wszelka komunikacja została wstrzymana.

Jarmysz mówił dalej: „Już trzeci dzień nie wiemy, gdzie się znajduje.

„Wcześniej przynajmniej sporadycznie otrzymywaliśmy od niego wiadomości, choć cenzurowane, ale przez cały tydzień nie było żadnych wiadomości.

„Szczególnie niepokojący jest fakt, że nie możemy znaleźć Aleksieja”.

Nawalny – opisany przez „The Washington Post” jako „człowiek, którego Putin boi się najbardziej” – stanął już w obliczu dwóch sytuacji zagrażających życiu, które zdaniem wielu były spowodowane przez rosyjskich urzędników.

Lider opozycyjnej Rosyjskiej Partii Postępu zapadł w śpiączkę po dwóch próbach otrucia go środkiem paralityczno-drgawkowym Nowiczokiem, co zdaniem wielu nastąpiło na rozkaz Putina.

READ  Tajka jest podejrzana o zabicie 12 swoich przyjaciół cyjankiem od 2020 roku

Wiadomość ta pojawia się w momencie, gdy prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił, że ponownie będzie kandydował na prezydenta w wyborach w 2024 r., co może sprawić, że pozostanie u władzy co najmniej do 2030 r.

Tyrański przywódca prawie na pewno zostanie wybrany po raz piąty po dwóch i tak już brutalnych dekadach rządów żelaznej ręki.

Nawalny twierdził już wcześniej, że Putin desperacko stara się go uciszyć, po tym jak główny krytyk Kremla i jego zespół opublikowali listę 200 oligarchów oskarżonych o „bezpośrednią odpowiedzialność za agresywną wojnę prowadzoną przeciwko Ukrainie”.

Lista 200 nazwisk była częścią „szerszej listy 6000” współpracowników Putina i rosyjskich podmiotów umożliwiających prowadzenie wojny, co rozgniewało przywódców kraju.

„Kreml jest naprawdę zły z powodu naszej pracy na rzecz promowania „Listy 6000” – listy oligarchów, łapówek i podżegaczy wojennych, których należy ukarać” – powiedział Nawalny.

„Osoby na liście są bardzo zaniepokojone i domagają się działań, które sprawią, że ACF (i ja) „cofamy się””.

Od stycznia 2021 r. Nawalny przebywa w rosyjskich celach więziennych, spędzając w więzieniu dziewięć wyniszczających lat pod zarzutem „fałszywych” oszustw.

Po procesie powszechnie uważanym za fikcję odważnego wroga Kremla uznano winnym defraudacji i pogardy.

Nawalny przebywa obecnie w piekielnych obozach pracy, około 250 kilometrów na północ od Moskwy, gdzie podobno Kreml ucisza go i karze za jego publiczną dezaprobatę dla sposobu, w jaki prowadzona jest Rosja.

Wywiad wideo z nim przeprowadzony na początku tego roku ujawnił, że cierpiał na tajemnicze bóle brzucha, drgawki i w niecały miesiąc schudł 8 kilogramów, co budziło obawy przed powolnym zatruciem.

Nawalny twierdził także, że obecnie usłyszał zarzuty o ekstremizm, co może zwiększyć jego wyrok o dodatkowe 30 lat.

Zarzuca się również, że śledczy powiedział mu, że czeka go nowy proces pod zarzutem terroryzmu, który może skutkować dożywotnim więzieniem.

READ  W Exmoor urodził się młody bóbr po raz pierwszy od 400 lat | Środowisko

Według doniesień większość czasu spędził w więzieniu w izolatkach, ponieważ Kreml stara się rozprawić się z każdym, kto sprzeciwia się Putinowi i jego reżimowi.

Artykuł ten pierwotnie ukazał się na słońce Jest tu reprodukowany za zgodą.