WTA Finals: Iga Świątek odpadła w półfinale przez Arinę Sabalenka

Wygrana była pierwszym zwycięstwem Aryny Sabalenki nad Igą Świątek w sezonie

Numer jeden na świecie Iga Świątek odpadła z kończących sezon finałów WTA w Teksasie po szokującej, trzysetowej porażce w półfinale z Aryną Sabalenka.

Siódma rozstawiona Sabalenka z Białorusi wygrała 6-2 2-6 6-1 i zmierzy się w finale z Francuzką Caroline Garcia w poniedziałek.

Polak Świątek nie odpuścił seta podczas finałów, ale został powstrzymany przez potężny forhend rywalki.

„Jedyne, o czym myślałem, to 'Po prostu spraw, żeby to działało'” – powiedziała 24-letnia Sabalenka. „I to wszystko”.

„Tylko dzięki temu mogłem dziś zagrać niesamowity występ w tenisie i wygrać”.

Zwycięstwo było pierwszym zwycięstwem Sabalenki od pięciu spotkań ze Świątkiem w tym sezonie.

Jest dopiero trzecią zawodniczką, która pokonała pierwsze, drugie i trzecie rozstawienie w turnieju od 2000 roku po pokonaniu Świątka, Ons Jabeura i Jessiki Peguli.

Wcześniej Garcia zaatakował szóstą rozstawioną Marię Scari w prostych setach, aby dotrzeć do finału, zdobywając 75 minut, aby wygrać 6-3 6-2.

27-letnia Skari z Grecji zakwalifikowała się jako niepokonana w swojej grupie, a 29-letnia Garcia, która zdobyła trzy tytuły w 2022 roku, zakwalifikowała się jako wicemistrzyni grupy.

Garcia, która w sobotę pokonała Rosyjską Darię Kasatkinę w wyczerpującym trzysetowym meczu, powiedziała, że ​​czuła się zmęczona, gdy zmierzała do półfinału.

„Byłam trochę zmęczona – po tak wielkim meczu nie było nic niezwykłego” – powiedziała w wywiadzie sądowym.

„Dzisiejszego ranka nogi były oczywiście trochę ciężkie, ale byłem bardzo podekscytowany pasją i wczorajszą wygraną, aby zagrać w dzisiejszym półfinale WTA”.

READ  Widok Rolanda: Lista życzeń dotyczących supersamochodów na rok 2024