Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

WWE jest na sprzedaż, ponieważ Vince McMahon wraca po zarobieniu „cichych pieniędzy”

Emerytura Vince’a McMahona była krótkotrwała.

The Wall Street Journal po raz pierwszy poinformował w czwartek, że McMahon zamierza wrócić do WWE, aby ułatwić sprzedaż firmy.

„WWE wkracza w krytyczny moment w swojej historii z nadchodzącymi negocjacjami dotyczącymi praw medialnych, które zbiegają się ze zwiększonym zapotrzebowaniem branży na wysokiej jakości treści i wydarzenia na żywo oraz z większą liczbą firm poszukujących własności intelektualnej na swoich platformach” – powiedział McMahon w oświadczeniu.

Jedynym sposobem, aby WWE w pełni wykorzystało tę szansę, jest mój powrót jako CEO i wspieranie zespołu zarządzającego w negocjacjach dotyczących naszych praw medialnych oraz połączenie tego z przeglądem strategicznych alternatyw. Mój powrót pozwoli WWE, jak również wszystkim innym stronom do transakcji, uczestniczyć w tych procesach wiedząc, że będą mieli na poparcie dominującego akcjonariusza.

„Nie mogę się doczekać ponownej bliskiej współpracy z Michelle i George’em, a także z pozostałymi dyrektorami i zespołem zarządzającym firmy, którzy mają moje pełne wsparcie i zaufanie.

„WWE ma wyjątkowy zespół zarządzający i nie chcę, aby mój powrót miał jakikolwiek wpływ na ich role, obowiązki lub odpowiedzialność”.

McMahon zrezygnował ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego WWE w lipcu Po tym, jak gazeta ujawniła, że ​​​​zapłacił miliony dolarów „cichymi pieniędzmi” kilku byłym pracownikom za rzekome niewłaściwe zachowanie seksualne i niewierność.

Po tym, jak McMahon ustąpił, jego córka Stephanie McMahon i były agent CAA Nick Khan, który był prezesem WWE, przejęli role współzarządzających. Mąż Stephanie McMahon, Paul Levesque, lepiej znany pod pseudonimem Triple H, doszedł do twórczego steru.

Według gazety, 77-letni Vince McMahon napisał pod koniec grudnia list do zarządu WWE, w którym ogłosił zamiar przeprowadzenia strategicznego przeglądu firmy. Bezpośrednie prawa WWE do „Raw” i „SmackDown”, które są głównym źródłem przychodów dla biznesu, gwałtownie wzrosły w 2024 roku.

READ  Doktor Alum David Tennant odnosi się do plotek o jego powrocie do franczyzy

Dlatego McMahon uważa, że ​​jest dużo czasu, aby kontynuować sprzedaż. Uważał, że potencjalni nabywcy woleliby raczej posiadać własność intelektualną WWE niż dzierżawić ją liniowym sieciom telewizyjnym i / lub usługom nadawczym.

Front Office Sports informuje, że saudyjski fundusz inwestycji publicznych, do którego należy Leaf Golf, jest jedną z zainteresowanych stron.

„Saudyjski Fundusz Inwestycji Publicznych staje się potencjalnym oferentem WWE, jeśli promocja zostanie wystawiona na sprzedaż, informują źródła Front Office Sports” – czytamy w raporcie.

Fundusz Inwestycji Publicznych kontroluje aktywa o wartości około 620 miliardów dolarów. Firma zajmująca się rozrywką sportową Vince’a McMahona może być kolejnym możliwym krokiem w globalnej ekspansji sportowej.”

McMahon podobno powiedział zarządowi, że wybiera siebie i byłych współprzewodniczących WWE Michelle Wilson i George’a Barriosa, których zwolnił w 2020 roku, zanim ostatecznie zatrudnił Khana na to stanowisko do zarządu.

Zarząd miał pozytywnie ustosunkować się do pomysłu rozpatrzenia potencjalnej sprzedaży, ale „jednogłośnie zgodził się”, że powrót McMahona do spółki „nie leżałby w interesie akcjonariuszy”.

Pomimo ustąpienia ze swojej roli operacyjnej, McMahon nadal posiada większość udziałów z prawem głosu w spółce.

Trzech dyrektorów musiałoby zmienić stanowiska, aby mógł wrócić do firmy.

Akcje WWE wzrosły o 10 procent, z 72 $ do 79 $ za akcję, w handlu po godzinach po raporcie gazety.

Ta historia pojawiła się po raz pierwszy w Poczta Nowego Jorku Jest ponownie publikowany za zgodą.