Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wycofał się tak szybko, że nie pozostawił nic widocznego do wspinaczki

Rezygnując z planów obniżenia podatków od przedsiębiorstw, przyjął strategię gospodarczą Sunaka – tę, którą potępił zaledwie kilka tygodni temu.

To jej obietnica niższych podatków i mniejszego państwa przypieczętowała zwycięstwo. Teraz, kiedy jest martwa i pochowana, jaki jest jej cel?

zwolniony: sekretarz skarbu Kwasi Quarting.przypisane mu:AP

Straciła wszystkie swoje wpływy nie tylko w brytyjskim sektorze finansowym iw całym kraju, ale także w swojej partii parlamentarnej. Wychodząc z tak niskiej podstawy, jak podczas głosowania w Izbie, Sunak wygrał 137 głosami, do 113 głosów Trussa i Benny’ego Mordaunta z 105 głosami. Członkowie partii (81 326 głosów) do 43 procent (60 399 głosów).

W mniej niż 40 dni, jeśli wierzysz tym, którzy wiedzą, doszli do progu konserwatywnych posłów, aby uzyskać wotum zaufania dla jej przywództwa. Tylko jakiś rodzaj współczucia powstrzymałby ją teraz przed utratą.

Truss ma nadzieję, że jej posłom nie spodoba się pomysł kolejnego konkursu na przywództwo konserwatywne, ponieważ jeśli nie zrezygnuje – czego obiecała nie robić – to właśnie otrzymuje kraj. A wyborcy raczej nie będą życzliwie patrzeć na partię, która boryka się z wyborem trzeciego premiera od Theresy May.

Ładowanie

Odkąd David Cameron zrezygnował po tym, jak znalazł się po złej stronie w głosowaniu w sprawie Brexitu w 2016 r., Wielka Brytania zaczęła przypominać Włochy – a bardziej Australię – pod względem liderów, z Theresą May, Johnsonem i Truss. na Downing Street 10 w kolejnych latach.

Konserwatyści mają teraz 20-30 punktów za opozycją Partii Pracy w kilku sondażach – wielu posłów nie ma nic do stracenia, próbując ją usunąć, ponieważ nie poparli jej w pierwszej kolejności.

Pomysł na kartę jednostki Sunak-Mordaunt zyskiwał w piątek coraz więcej czasu, ale niektórzy zwolennicy uważają, że decyzja Truss o porzuceniu Quarting i zainstalowaniu Jeremy’ego Hunta, bardziej umiarkowanej frakcji w partii, dała mu więcej czasu.

READ  Stany Zjednoczone i Unia Europejska zobowiązują się do wspólnego działania w kwestiach technologii, półprzewodników i Chin

A jeśli czas jest problemem, czy wiele zostało? Do wyborów pozostało jeszcze ponad dwa lata, a konserwatyści mają większość parlamentarną wynoszącą 80 mandatów. Nie ma uzasadnionych podstaw do wyborów, więc będą musieli jakoś sprawić, żeby to zadziałało.

Ładowanie

Problem z Truss polega na tym, że masz tylko jedną szansę na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia, a Brytyjczycy i jej zastępcy przyjrzeli się i wydaje się mało prawdopodobne, że zmienią zdanie.

Jej katastrofalna, zatwardziała i drzewna konferencja prasowa pokazała, że ​​była słabo komunikowana i że odzyskanie wyborców byłoby niemożliwe. A może nawet gorzej, udowodniła, że ​​ma okropny osąd.

Po przyrzeczeniu „nie nawracać”, co jest odniesieniem do jej politycznej bohaterki Margaret Thatcher, teraz kilkakrotnie nawracała się bez żadnych wyrzutów sumienia.

Truss musi zostać do początku przyszłego roku, aby jej premiera nie stała się najkrótsza w historii Wielkiej Brytanii. Osobą, która obecnie posiada ten tytuł, jest torysowski mąż stanu George Canning, który spędził pełne 118 dni jako premier w 1827 r., zanim zmarł z powodu złego stanu zdrowia.

Byłoby wiele wymówek, dlaczego nie została usunięta ze swojego stanowiska, ale najwyraźniej nie było też żadnych powodów, by ją tam trzymać.

Uzyskaj bezpośrednią notatkę od naszego kosmity korespondenci O tym, co trafia na pierwsze strony gazet na całym świecie. Zapisz się do cotygodniowego biuletynu „Co na świecie” tutaj.