Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wygląda na to, że kolejnym trenerem reprezentacji Polski zostanie Santos

WARSZAWA, Polska (AP) — Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zamieścił na Twitterze swoje zdjęcie z byłym trenerem Portugalii Fernando Santosem — dzień przed konferencją prasową, na której zostanie ogłoszone nazwisko nowego trenera Polski.

„Do zobaczenia jutro na konferencji prasowej” – napisał na Twitterze Cesare Colizza.

Kulesza ogłosi to na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wcześniej w poniedziałek na portalu Sport.pl i opublikowanym przez Gazeta.pl pojawił się film, na którym 68-letni Santos opuszcza kolejkę dla VIP-ów na warszawskim lotnisku. Kierowca czarnej limuzyny, w której Santos opuścił lotnisko, pomógł mu wnieść bagaż.

Polska nie przedłużyła kontraktu byłego trenera Czesława Micniewicza po tym, jak po raz pierwszy od 36 lat awansowała do fazy pucharowej mundialu 2022 w Katarze. Kontrakt Michniewicza wygasł 31 grudnia.

Colizza powiedział, że nowym trenerem będzie obcokrajowiec z doświadczeniem w kierowaniu drużyną narodową. Doniesienia medialne wcześniej łączyły byłego trenera reprezentacji Portugalii, Paulo Bento, z pracą, a także z gwiazdą Liverpoolu, Stevenem Gerrardem.

Santos rozstał się z kolegami po ośmiu latach trenowania reprezentacji Portugalii, po porażce z Marokiem w ćwierćfinale mistrzostw świata w Katarze. Odszedł pośród kontrowersji po pokonaniu Cristiano Ronaldo w fazie pucharowej turnieju.

Santos poprowadził Portugalię do Euro 2016 – pierwszego międzynarodowego turnieju w kraju – i inauguracyjnego tytułu Ligi Narodów w 2019 roku. Był także trenerem Grecji na Euro 2012 – gdzie doszli do ćwierćfinału – oraz na Mistrzostwach Świata 2014.

Zanim Kulesza zamieścił swój tweet, polski minister sportu Kamil Bortnieczuk wydawał się wyprzedzać wtorkowe ogłoszenie, kiedy napisał na Twitterze gratulacje dla Związku Piłki Nożnej i wezwał Santosa za bardzo utytułowanego trenera z „doświadczeniem w pracy z wielkimi gwiazdami, na początek z @Cristiano. „

___

Więcej z AP soccer: https://apnews.com/hub/soccer i https://twitter.com/AP_Sports

Associated Press