Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wyjście z blokady? Nadzieja w Wiktorii i Nowej Południowej Walii, gdy liczba przypadków COVID spada

Liczba przypadków koronawirusa w Wiktorii nie spadła jeszcze do jednocyfrowych, ale istnieją pozytywne oznaki, że ograniczenia zostaną złagodzone we wtorek zgodnie z planem.

Tymczasem Nowa Południowa Walia może być już za kilka tygodni od zmniejszenia liczby spraw na poziomie Wiktorii, pod warunkiem, że ludzie przestaną mieszać rodziny i będą przestrzegać zasad.

Wszystkie 11 przypadków, które Victoria zarejestrowała w niedzielę, było powiązanych z obecną epidemią i przez cały czas trwania infekcji znajdowało się w kwarantannie, co profesor Bruce Thompson określił jako „naprawdę dobry znak”.

Prof. Thompson, dziekan Szkoły Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Swinburne, powiedział, że gdyby tak było również w poniedziałek, byłoby „bardzo prawdopodobne”, że Victoria zacznie się stopniowo otwierać.

– Myślałbym, że jesteśmy w rzeczywistości bardzo, bardzo blisko tego, że będziemy w stanie to zrobić… jeśli to wszystko jest zawarte, dlaczego nie możesz? Powiedział.

Ministrowie wiktoriańskiego rządu i stanowy zespół ds. zdrowia publicznego spotkają się w niedzielę wieczorem i w poniedziałek, aby omówić złagodzenie ograniczeń COVID-19.

„Strategia działa, ale jest jeszcze za wcześnie, aby móc powiedzieć wiktoriańskim, co stanie się we wtorek o północy” – powiedział w niedzielę premier Daniel Andrews.

“Wciąż zostały nam dwa dni, a jak wiemy… wszystko może się zmienić. To szybko się rozwija.”

Ponieważ wszystkie niedzielne przypadki były objęte kwarantanną w okresie zarażenia, nie stworzyły one nowych miejsc ekspozycji w epoce wiktoriańskiej.

Profesor Catherine Bennett, kierownik katedry epidemiologii na Uniwersytecie Deakin, nazwała to „wspaniałymi wiadomościami”.

„Liczba spraw i ich profil są z pewnością bardzo zachęcające” – powiedziała.

„Ale potrzebują, aby wszystko inne było tak kompletne, aby zapewnić ich, że nie ma brakujących łańcuchów transmisyjnych”.

w. Sobota, Wiktoriański Departament Zdrowia ujawnił, że dwa z 12 zgłoszonych przypadków nie były objęte kwarantanną przez cały okres zakażenia.

READ  Obejrzane Z pomocą „kosmicznej ręki” naukowcy rejestrują śmierć gwiazdy, wiadomości naukowe

„Więc jest jeszcze wiele do zrobienia z nimi” – powiedział profesor Bennett.

Organy ds. zdrowia muszą również brać pod uwagę ryzyko przegrania pozytywnego przypadku.

Ktoś mógł być narażony na wirusa, ale nie został zidentyfikowany jako główny kontakt, mógł nie zostać przetestowany lub być poza społecznością podczas infekcji.

„Każdy dzień, w którym nie ma niepowiązanej choroby, jest dobrą wskazówką, że jest to mniej prawdopodobne” – powiedział profesor Bennett.

„Jeśli będzie trwać dzisiaj, jutro i w przyszłym [day] I myślą, że dobrze nam idzie, i są pewni, że nie przegapili żadnych kontaktów… Wtedy myślę, że zobaczymy ułatwienie.

“[But] Myślę, że będzie to stopniowe łagodzenie.”

„To, co wyciąga Sydney z blokady”

Osoby w NSW muszą ściśle przestrzegać zasad, jeśli liczba spraw spadnie. Zdjęcie: Getty

NSW zgłosiła w niedzielę 141 nowych przypadków COVID-19, z których 38 było zaraźliwych w społeczności, a 14 z nich jest nadal przedmiotem dochodzenia.

Tragicznie dwie kobiety zmarły w szpitalu po zarażeniu wirusem. To zwiększa liczbę zgonów w epidemii wirusa Delta w Nowej Południowej Walii do ośmiu.

Ujawniono, że jedną z ofiar był 30-latek, który nie miał wcześniej istniejących schorzeń, co skłoniło ekspertów do ponownego ostrzeżenia, że ​​COVID-19 jest niebezpieczny nie tylko dla starszych Australijczyków.

Drugą śmiercią była kobieta po siedemdziesiątce z południowo-zachodniego Sydney.

Późną niedzielę nazwano trzy nowe miejsca wysokiego ryzyka.

Każdy, kto odwiedził te miejsca w wyznaczonym czasie, jest uważany za pozostający w bliskim kontakcie i musi zostać poddany kwarantannie przez 14 dni:

  • Canterbury Pharmacy Late Night Campsey 22 lipca między 19:40 a 19:50;
  • Potrójne Ciasto w Parramatta 16 lipca między 10:00 a 15:00;
  • newsXpress w Seven Hills 19 lipca między 16:15 a 16:25.

Dziesiątki innych miejsc zostało zidentyfikowanych jako miejsca ekspozycji, w których „przypadkowe kontakty” mogły zarazić się COVID-19 w potwierdzonych przypadkach.

Chociaż przypadkowemu obserwatorowi może się wydawać, że ograniczenia stanowe nie przyniosły pożądanego efektu, profesor Bennett powiedział, że NSW ma potencjał, aby zmniejszyć liczbę przypadków szybciej niż Victoria w szczytowym momencie drugiej fali.

READ  Nano „tetrakaidecahedrons” mogą przewyższyć kuloodporny kevlar

Od końca lipca do początku sierpnia zeszłego roku, kiedy władze wiktoriańskie nadal stosowały środki ochrony zdrowia publicznego i śledzenia kontaktów, aby zareagować na wybuch epidemii, liczba codziennych przypadków w stanie wzrosła do ponad 700.

„Jednak w ciągu czterech tygodni przeszliśmy od 200 (przypadków) do okresu dojrzewania i widzieliśmy nasz pierwszy dzień, w którym mieliśmy 14 przypadków” – powiedział profesor Bennett.

Powiedziała, że ​​NSW może zmniejszyć liczbę spraw „nawet szybciej niż w Melbourne” – jeśli ludzie przestaną mieszać się między rodzinami.

„To będzie rzecz, która wyciągnie Sydney z blokady” – powiedziała o potrzebie separacji rodzin.

„Gdyby wszyscy robili to przez dwa tygodnie, zrobiłoby to ogromną różnicę. Te dwa tygodnie wystarczyłyby, aby wirus zginął w domach.

Tylko wtedy będziesz miał do czynienia ze sprawami, które nadal są przedmiotem obrotu w ramach podstawowej działalności lub gdzie indziej. A te liczby nie były zbyt wysokie”.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​jej rząd rozpocznie w tym tygodniu „krytyczne planowanie” ustawień politycznych po planowanym końcu blokady 30 lipca.

Pani Berejiklian powiedziała, że ​​chce „uzyskać odpowiednią równowagę” i zapewnić wolności, w których ryzyko przeniesienia wirusa jest minimalne.

-z AAP