Wyniki, Chelsea vs West Ham United, bramka Maxwella Corneta, VAR, Jared Gillett, Tottenham – Fulham, Harry Kane, Erling Haaland, Aston Villa – Manchester City.

Kai Havertz strzelił spóźnionego zwycięskiego gola, gdy Chelsea walczyła o kontrowersyjne zwycięstwo 2:1 z West Hamem, a Manchester City zremisował 1-1 po tym, jak Leon Bailey zgarnął w końcówce wyrównanie przeciwko walczącej Aston Villi w sobotę.

Śledź wszystkie wydarzenia, które wydarzyły się w nocy w Podsumowanie angielskiej Premier League!

Oglądaj co tydzień najlepszych piłkarzy na świecie dzięki beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z niemieckiej Bundesligi, Ligue 1, Serie A, Carabao Cup, angielskiej ligi piłkarskiej, angielskiej ligi piłkarskiej. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Menedżer West Ham, David Moyes, powiedział, że jest „zawstydzony” przed szefem VAR Jaredem Gillettem po kontrowersyjnym zakończeniu jego drużyny po porażce 2:1 z Chelsea w Premier League w sobotę.

Moyes, który określił to jako „skandaliczną decyzję”, został uwikłany w zaciekłą konfrontację z sędzią Andym Madeleyem pod koniec meczu po tym, jak Młotom odmówiono wyrównania pod koniec meczu, gdy VAR obronił bramkę Maxwella Corneta.

Madely oddał gola i nie miał problemów z telefonem Jarroda Bowena do Edwarda Mendy’ego po tym, jak bramkarz Chelsea uderzył piłkę.

Ale sędzia asystent wideo poinstruował Madley, aby przejrzał incydent na monitorach stadionowych i gol został strzelony.

Wściekły Moyes wyraził swoje uczucia podczas konferencji prasowej po meczu po derbach Londynu, kiedy otwierający Michel Antonio został odwołany godzinę po golu rezerwowego Chelsea, Bena Chilwella, zanim Kai Havertz wygrał mecz The Blues dwie minuty przed końcem. .

Declan Rice był wściekły, gdy bramka Maxwella Corneta nie została uznana. (Zdjęcie: Mike Hewitt/Getty Images)Źródło: Getty Images

Szkocki trener twierdził, że „stracił wiarę” w „słabe” standardy sędziowania Premier League po „całkowicie skorumpowanej decyzji”.

Zastanawiając się nad nieuznaną bramką Cornet, Moyes powiedział: – Bramkarz wchodzi, by go odebrać, i faktycznie wyrzuca go z rąk na pięć lub sześć jardów, więc nigdy nie może go odzyskać.

READ  Aktualizacja: Putin czy sport? Polska wybrała Rosyjską Federację Szermierczą – Ukraiński Światowy Kongres

„Potem zachowywał się tak, jakby miał kontuzję barku. Jestem zdumiony, że VAR wysłał sędziego, aby go zobaczyć … To była absurdalnie zła decyzja.

„Będę dzisiaj kwestionował VAR jak sędzia. Ale sędzia powinien był dziś trzymać broń.

„Nie ma dziś wymówki, aby używać VAR, nie ma wymówki, aby to był cel, absolutnie nic. Smutne jest to, że jest to poziom słabego sędziowania w tej chwili. ” Dodał: „Słuchaj, w końcu popełniam wiele błędów, sędziowie mogą popełniać wiele błędów. Ale mam nadzieję, że sędzia popełni błąd, dlatego został naprawiony przez VAR.

„Ale jeśli mówisz dzisiaj, że błąd oceny został skorygowany przez VAR, powiedziałbym, że nie widzę tego od miliona lat.

„I faktycznie jestem bardziej zawstydzony niż facet, który zrobił VAR nawet dla sędziego”. Nic dziwnego, że szef Chelsea Thomas Tuchel przyjął inny pogląd. „Oczywiście, Video Assistant Referee (VAR) poszło dzisiaj na naszą korzyść i jest powód, dla którego myślę, że zadziałało na naszą korzyść: to moja opinia i nie wiem, czy wszyscy podzielają naszą opinię, jest bardzo jasne, że to jest złe. ” Trener bluesa.

David Moyes wyraził swoją frustrację sędziom po meczu. (Zdjęcie: Mike Hewitt/Getty Images)Źródło: Getty Images

Erling Haaland był niezwykle płodny od czasu, gdy pod koniec sezonu przeniósł się za 51 milionów funtów z Borussii Dortmund, w drugiej połowie na Villa Park.

Dziesiąty gol norweskiego napastnika w pierwszych sześciu meczach Premier League dał mu udział w rekordzie z Mickeyem Quinnem, który w 1992 roku strzelił ten sam wynik dla Coventry.

Jednak podopieczni Pepa Guardioli zostali ukarani za nieuzyskanie przewagi, gdy mocne uderzenie Pele sprawiło, że mistrzowie byli sfrustrowani.

READ  Ange Postecoglou Celtic performance, Adam Peacock column, Celtic v Rangers start time, jak oglądać, derby Old Firm

W bezbramkowych derbach Merseyside na Goodison Park było więcej intryg VAR, gdy Conor Coady myślał, że zapewni Evertonowi przewagę nad Liverpoolem, strzelając w drugiej połowie Neila Maupaya.

Ale bramka Coady’ego została właściwie odrzucona jako spalony po checku VAR. Z łatwością mogło być wiele bramek, ale jak na zawodnika meczu, bramkarz Evertonu Jordan Pickford zrobił kilka świetnych przerw przed swoim odpowiednikiem z Liverpoolu, Alissonem Beckerem.

„Wow, co możesz zrobić? To były świetne derby, były tak intensywne, z wieloma naprawdę świetnymi obronami” – powiedział Jurgen Klopp, trener Liverpoolu.

„Uderzyliśmy w słupek trzy razy, a Pickford uratował wiele piłek”. Everton jest teraz niepokonany w pierwszych sześciu meczach sezonu, a Liverpool nabrał rozpędu po wygraniu dwóch poprzednich meczów.

Jordan Pickford był potężnym celem dla Toffees przeciwko Liverpoolowi. (Zdjęcie: Olly Scarf/AFP)Źródło: Agencja France-Presse

Niepokonany Tottenham odniósł cztery zwycięstwa w sześciu meczach, wygrywając 2:1 nad Fulham w północnym Londynie.

Pierre-Emile Hojberg złamał wynik dla Tottenhamu w 40. minucie i zgarnął bramkę po podaniu Richarlisona.

Harry Kane wzmocnił prowadzenie Tottenhamu w 74. minucie po dośrodkowaniu Ryana Sessegnona, stając się trzecim najlepszym strzelcem w historii Premier League ze 188 golami, pokonując Andy’ego Cole’a.

Tylko Alan Shearer (260) i Wayne Rooney (208) są teraz powyżej Kane’a w tabeli punktacji.

Gol Kane’a również zrównał go z wynikiem 43 Thierry’ego Henry’ego w derbach Premier League w Londynie.

Aleksandar Mitrovic z Fulham uderzył piłkę w 82. minucie, ale Tottenham trzymał piłkę.

Pusty Bournemouth odrobił stratę dwóch bramek i wygrał 3-2 w ekscytującym meczu z Nottingham Forest.

Evan Toni strzelił hat-tricka w wygranym 5:2 meczu Brentforda z Leeds na Community Stadium.

Daniel Bowdens strzelił gola w wygranym 1:0 meczu Wolverhampton z Southampton na Molineux i odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie.

Newcastle i Crystal Palace zremisowały 0:0 na St James’ Park.

READ  French Open: Tenis zabija ballikidy po dramacie Mio Kato, pisze John Millman