Wyniki French Open 2022: Iga Świątek pokonuje Coco Gauff w finale kobiet

„Nerwowy” Coco Gauff nie pasował do Igi Świątek w imponującym występie na glinie, aby wygrać drugi skok o tyczce.

Iga Swatic zdobyła swój drugi tytuł French Open, pokonując w sobotnim finale młodą Coco Gauff, a światowy numer jeden odniósł 35. z rzędu zwycięstwo.

21-latka odniosła zwycięstwo 6:1, 6:3 w zaledwie 68 minut na Court Philippe Chatrier, wyrównując rekord Venus Williams w najdłuższej passie zwycięstw kobiety w XXI wieku, po 35. zwycięstwie z rzędu. .

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA, w tym z każdego finału. Nowy w Kayo? Wypróbuj teraz przez 14 dni za darmo>

Świątek, która wspięła się na szczyt rankingów po nagłym przejściu Ash Party na emeryturę na początku tego roku, świętowała z przyjaciółmi i rodziną swój szósty z rzędu tytuł w tym roku w Funduszu Graczy.

„Powiedziałem Coco 'Nie płacz’ i to właśnie robię. 'Gratulacje dla Coco'” powiedział wzruszony Świątek.

„Wykonujesz niesamowitą pracę. W twoim wieku byłem na pierwszym roku w trasie i nie wiedziałem, co robię. Znajdziesz to, jestem tego pewien.” Nieszczęśliwy Gauff siedział na swoim miejscu ze łzami w oczach po nerwowym występie, przerywanym 23 faulami niekompulsywnymi i trzema faulami podwójnymi.

18-letniej Amerykance nie udało się zostać najmłodszym mistrzem singli Grand Slam od czasu, gdy Maria Sharapova wygrała Wimbledon w 2004 roku.

„Chcę pogratulować Aidze, to, co zrobiła podczas trasy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, było niesamowite” – powiedział Gauff, a łzy znów napłynęły, gdy podziękowała swojemu zespołowi.

„Mam nadzieję, że zagramy w większej liczbie finałów i może uda mi się wygrać jeden… Chcę podziękować mojej drużynie, przepraszam, że nie mogłem tego dzisiaj mieć”.

Świątek, dopiero dziesiąta kobieta, która wygrała wiele turniejów French Open w erze Open, przegrała w turnieju tylko jednego seta – z Chinką Zheng Qinwen w czwartej rundzie.

READ  Starcie Brisbane Lions z Melbourne Demons zostało zakłócone przez dziwaczną przerwę w dostawie prądu w Gabba

Teraz wygrała wszystkie trzy profesjonalne spotkania z Gauffem, który grał w swoim pierwszym dużym finale.

Gauff skupi teraz swoją uwagę na niedzielnym finale gry podwójnej, gdzie zmierzy się z ulubieńcami domu, Caroline Garcia i Kristiną Mladenovic, obok rodaczki Jessiki Pegoli.

Świątek poprawiła swój imponujący rekord w finale, wygrywając swoją ostatnią dziewiątkę w WTA Tour.

Świątek wyraziła swoje poparcie dla Ukrainy podczas wręczania pucharu, mimo że przed finałem powiedziała, że ​​nie czuje się gotowa do rozmów o sprawach pozasądowych.

„Chcę powiedzieć Ukrainie: 'Bądź silna’”, powiedziała, wiwatując z trybun, „Wojna wciąż trwa.

Gauff wyglądał na zdenerwowanego w pierwszych wymianach, a seria niewymuszonych błędów dała Świątkowi przerwę w pierwszym meczu.

Osiemnaste miejsce znalazło się 3-0 i padło dwa razy w zaledwie 16 minut po meczu, ponieważ potężny bekhend Świątka pomógł jej wygrać długi trzeci mecz na piątym breakpointu.

Gauff w końcu dotarł do płyty z chwiejnym chwytem ku uciesze tłumu, ale przegrał seta po raz pierwszy w turnieju zaledwie kilka minut później.

Świątek nie grała najlepiej, ale zwycięzca z bekhendu na dośrodkowania przyniósł dwa punkty do seta i wykorzystał drugą okazję, gdy w bramce strzelił Gauff.

Polak dał przeciwnikowi potencjalną drogę powrotną do meczu, dokonując czterech faulu nieobowiązkowych, aby oczyścić jej serw w pierwszym meczu drugiego seta.

Świątek odzyskała siły pomimo wciąż pojawiających się błędów z Gauffa, wracając na poziom 2-2.

Zrobiłeś pięć prostych gier, aby wejść do jednego z tytułów, tracąc przy tym tylko pięć punktów.

Gauff kopał głęboko, by zmusić Świątka do wysłania trofeum.

Ale najlepsze rozstawienie zrobiło właśnie to w swoim pierwszym punkcie w meczu, lądując na czerwonej glinie z okazji świętowania, gdy Gauff wysłał długi powrót.