Wyniki, wyniki, Los Angeles Lakers, LeBron James, Russell Westbrook, Memphis Grizzlies, Ja Morant

LeBron James skończy w piątek 37 lat.

Nie uwierzyłbyś w to, jak teraz kontroluje Los Angeles Lakers.

James zdobył ponad 30 punktów (37) w szóstym meczu z rzędu, wyprzedzając Kobe Bryanta, który stał się najstarszym graczem NBA w historii, który to zrobił.

Oglądaj sezon NBA 21/22 z ESPN na Kayo. Relacja na żywo co tydzień oraz każdy mecz z finałów NBA. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny>

czwartek, 30 grudnia

czwartek 30 grudnia

Jednak teraz nawet to nie wystarcza.

Po raz kolejny Lakers upadli późno i przegrali 104:99 z Memphis Grizzlies.

James miał 13 zbiórek i siedem asyst, zdobywając 37 punktów, ale w ostatniej kwarcie, kiedy potrzebował pomocy Lakersów na linii bramkowej, nie było ich wystarczająco dużo.

Lakers wygrali 26-16 w czwartym inningu, z jedną trzyminutową wymianą, w której odnotowano trzy straty i cztery nieudane strzały, gdy Grizzlies przeszli z jednego do siedmiu.

Ostatnie posiadanie tego wieczoru zdobyło wszystko, a Russell Westbrook otworzył się w róg, ale właściciel Monk najwyraźniej nie ufał mu, że wystrzeli piłkę.

Potem wszystko się skończyło wraz z kręceniem Jamesa, co jest dowodem na to, że nawet 37-latek nie zawsze jest doskonały.

Nie można na nim polegać, że wykona wielkie zagrania po przeniesieniu zespołu w pozostałych 38 minutach, które spędził na boisku.

Ten sezon miał polegać na złagodzeniu presji na Jamesa, ale zamiast tego uśredniono najwięcej minut w jego karierze od sezonu 2016-17.

Westbrook miał kolejnego hat-tricka (16 punktów, 12 asyst, 10 zbiórek), ale w połączeniu z Jamesem w 10 z 18 asyst Lakersów.

W międzyczasie Tallin Horton Tucker znów miał problemy, zdobywając zaledwie dwa punkty w 21 minut w wygranym w ostatnim starcie meczu z Houston Rockets.

Młody strażnik zgodził się na trzyletnią umowę o wartości 32 milionów dolarów (44 miliony AU) w wolnej agencji, ale został przedstawiony jako potencjalny Laker, który może być na dobrej drodze do przeprowadzki przed terminem transakcji.

READ  Biegacze Benji Marshall i Scott Fulton, Tim Shines trenerzy o przyszłości, składzie i celach rekrutacyjnych, Aidan Caesar

Po drugiej stronie parkietu Ja Morant zdobył 41 punktów (25 w drugiej połowie) wraz z 10 zbiórkami, notując wysoką karierę z sześcioma rzutami za trzy.

Celtics osiągnęli „oszałamiający” niski poziom

Wyczerpane Los Angeles Clippers zakończyły 91-82 zwycięstwem, gdy Boston Celtics w czwartek osiągnął oszałamiający niski poziom.

Clippers mieli dziewięciu niedostępnych graczy, w tym supergwiazdy Kawhi Leonard (ACL) i Paul George (zerwane więzadło poboczne łokciowe), podczas gdy Celtics nie mieli siedmiu graczy.

Mimo to wszyscy oczekiwali odpowiedzi z Bostonu po ostatniej porażce z Minnesota Timberwolves.

Zamiast tego Celtics wykonali tylko cztery z 42 prób z głębokości i 35 z ich łącznie 101 (w szczycie sezonu) strzałów z boiska w kolejnej żenującej porażce.

Celtics mieli ciężki spacer. Madi Malhotra/Getty Images/AFPŹródło: Agencja France-Presse

Boston zdobył 54 z 82 punktów w boisku, ale nadal strzelał z głębin, mimo że walczył przez cały mecz.

„Właśnie wymyśliliśmy krótki. Właśnie wymyśliliśmy krótki,” Jaylene Brown powiedziała po meczu.

„To tylko **** y gra. Chcieliśmy wrócić i walczyć po tym, jak nie graliśmy dobrze w Minnesocie. Graliśmy ciężko, ale ostatecznie przegraliśmy. To wszystko”.

Jeśli chodzi o to, czy zły strzał był zaraźliwy, Brown odpowiedział po prostu: „S***, tak myślę”.

Eric Bledsoe i Marcus Morris Sr. poprowadzili Clippersów, którzy połączyli wszystkie 17 swoich ostatnich punktów w grze, aby zakończyć z odpowiednio 23 i 17 punktami.

Tymczasem Jaylene Brown miała 30 punktów dla Bostonu, ale nie była w stanie zdobyć ani jednego podania.

„Absolutnie niesamowite” liczby jako kicker pozwalają uniknąć paniki

Alec Borks i Unit Two doprowadzili New York Knicks do zwycięstwa 94-85 nad najgorszą drużyną w NBA, Detroit Pistons, która została zdziesiątkowana przez COVID-19.

Chociaż start był słaby, Borks zszedł z ławki, by eksplodować z 34-punktową przewagą w 27. minucie i sprowadzić Knicksów z 14-punktowej przegranej po piekielnej trzeciej kwarcie.

READ  Kanada zapewni szkolenia z zakresu pomocy medycznej dla armii ukraińskiej w Polsce

Birx był niesamowity i sprawny, wykonując 12 z 17 rzutów, 5 z 8 z 3 punktów i wykonując wszystkie pięć rzutów wolnych.

The Knicks potrzebowali również 18 punktów z ławki od Emmanuela Quikleya, gdy drużyna przeszła na 17-18.

The Knicks nie potrafili nawet poprawnie odczytać imienia Quickleya, ponieważ nazwisko strażnika rezerwy zostało napisane błędnie na jego koszuli.

Pistons pokonali Knicks 25-4, rozpoczynając trzecią kwartę i prowadząc 14 punktami, podczas gdy trener Tom Tebodeau krzyczał i kręcił głową przez większość okresu.

The Knicks wyszedł martwy w drugiej połowie – chybił 14 z pierwszych 15 strzałów i wykonał siedem rzutów.

W drugim meczu z rzędu Julius Randle walczył ostro, zdobywając pięć punktów w 2 z 11 rzutów i siedząc w czwartej kwarcie, gdy Knicks odzyskali kontrolę. Zakończ minus 27.

Obrońca rozgrywający Kemba Walker, grający drugiej nocy w meczu z rzędu, nie miał żadnej aktywności i zakończył z dwoma punktami i dwiema asystami w 20 minut – a także w ostatniej klatce.

The Pistons (5-28) miał 11 graczy – dziewięciu z powodu protokołów COVID-19, w tym Kid Cunningham, Jeramy Grant, Kelly Olynyk, Isaiah Stewart i Kylian Hayes.

Zdrowy Knicks doznał nagłego zadrapania pod koniec startu dla bramkarza Yvana Fourniera, który poprawił kostkę w przedmeczowej rozgrzewce i usiadł na ławce.

Rookie Quentin Grimes rozpoczął dla Fourniera, ale był poza zasięgiem, oddając wszystkie pięć strzałów – wszystkie za trzy. Grimes nie miał żadnych punktów.

Druga jednostka wystąpiła pod koniec trzeciego kwartału.

Burks zdobyli bramkę w tradycyjnej grze za trzy punkty w ostatnich sekundach trzeciego meczu, co dało Knicksowi impuls do wejścia na czwarte miejsce, tracąc 71-64.

Seddik Bey i Hamido Diallo z Queens prowadzili Pistons z odpowiednio 32 i 31 punktami.

To był trudny początek gry, który zostałby porzucony, gdyby nie dekret komisarza NBA Adama Silvera, który nakazał drużynom pozyskanie jak największej liczby zawodników rezerwowych.

READ  Simona Halep przedstawia wezwanie na Wimbledon

Zespoły połączyły się, by przegapić 12 z pierwszych 13 strzałów w meczu.

Gdy Walker zaczął, debiutant Miles McBride wszedł w połowie pierwszej kwarty i zagrał 9 minut, defensując się, a Knicks odzyskali prowadzenie 48-41 w pierwszej połowie.

Kiedy Borks wyczerpał ostatnią trójkę, by obronić ją przed końcem 2:30, by dać Knicksowi osiem punktów do przodu, nawet Randle siedział na ławce, bijąc brawo i krzycząc do Borków.