Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wyspa Wight w Anglii była wyspą strachu z dwoma drapieżnymi dinozaurami

Mięsożerne dinozaury Ceratosuchops inferodios na pierwszym planie i Riparovenator milnerae w tle w niedatowanym tłumaczeniu artysty. Skamieliny tych dwóch dinozaurów odkryto z okresu kredowego na wyspie Wight w Anglii. Anthony Hutchings / Materiały informacyjne przez Reuters.

29 września (Reuters) – Skamieliny znalezione na skalistej plaży pokazują, że około 127 milionów lat temu na angielskiej wyspie Wight wystąpiły podwójne kłopoty, gdzie para nieznanych wcześniej ogromnych dinozaurów żyła obok siebie, oba przystosowane do polowania na długości wody. krawędź.

Naukowcy ogłosili w środę odkrycie skamieniałości dwóch kredowych mięsożerców – każdy o długości około 9 metrów i długich czaszkach przypominających krokodyle – w południowo-zachodniej części wyspy, jednym z najbogatszych miejsc w Europie pod względem szczątków dinozaurów. .

Są to przykłady rodzaju dinozaura zwanego Spinozaurem, znanego z długich, wąskich czaszek z dużą ilością stożkowatych zębów — idealnych do łowienia śliskich ryb — a także silnych ramion i dużych pazurów.

Jedna z nich nazywa się Ceratosuchops inferodios, co oznacza „czapla piekielna o krokodylej twarzy”. Nazwa nawiązuje do czapli ze względu na styl życia tego ptaka, który szuka pożywienia na brzegu. Ceratosuchops miał szereg niskich rogów i guzków zdobiących okolice brwi.

Drugi nazywa się Riparovenator milnerae, co oznacza „rybak nad rzeką Milnera”, na cześć zmarłej w sierpniu brytyjskiej paleontolog Angeli Milner. Był prawdopodobnie trochę większy niż Ceratosuchops.

Według Chrisa Parkera, doktoranta z University of Southampton w dziedzinie paleontologii i głównego autora badania opublikowanego w czasopiśmie Scientific Reports, szacuje się, że każda waży od tony do dwóch ton, a długość czaszki wynosi około metra.

„Oboje byli myśliwymi w stylu czapli plażowych, brodząc w wodzie i szybko pochylając głowę, aby łapać takie rzeczy jak ryby, małe żółwie itp., A na lądzie robili coś podobnego, łapiąc małe dinozaury lub coś w tym stylu” – powiedział paleontolog i współautor badania David Hoon z Queen Mary University of London:

READ  Kierowca Ubera, który wywołał strach przed Gold Coast Covid, rzekomo „wykorzystywany” przez pielęgniarki i próbował uciec ze szpitala

Spinozaury należały do ​​szerokiej grupy mięsożernych, dwunożnych dinozaurów zwanych teropodami, które obejmowały m.in. Tyranozaur Rex. Spinozaury, jako łowcy półwodni, atakowali różne zdobycze i brakowało im kolosalnej, zwartej czaszki i dużych ząbkowanych zębów T. rexa, który zamieszkiwał Amerykę Północną około 60 milionów lat później.

Ceratocops i Reparovenitor przemierzali tereny zalewowe w subtropikalnym klimacie śródziemnomorskim. Od czasu do czasu pożary spustoszyły krajobraz, ponieważ skamieniałości spalonego drewna znaleziono na całym klifie Isle of Wight.

Parker powiedział, że dzięki dużej rzece i innym zbiornikom wodnym, które przyciągają dinozaury roślinożerne i zamieszkują wiele ryb kostnych, rekinów i krokodyli, siedlisko Ceratosuchops i Reparovenitor zapewniało wiele możliwości polowania.

Naukowcy stwierdzili, że te dwie pary mogły żyć w tym samym czasie i mogły różnić się preferencjami zdobyczy lub być może nieco rozdzielone w czasie. Trzeci, mniej więcej współczesny spinozaur, zwany barionyksem, którego skamieliny odkryto w latach 80. XX wieku, mieszkał w pobliżu i był mniej więcej tej samej wielkości, być może nieco mniejszy.

Częściowe szczątki Ceratosuchops i Riparovenator odkryto w pobliżu miasta Brighstone. Ceratosuchops jest znany zarówno z materiału czaszki, jak i ogona, podczas gdy Riparovenator jest znany zarówno z materiału czaszki, jak i ogona. Istnieją przerażające szczątki obu, dające wgląd w te stworzenia.

Według paleontologa z University of Southampton Neila Jostlinga, który nadzorował projekt badawczy, skamieliny pomogły naukowcom stworzyć drzewo genealogiczne spinozaurów, co sugeruje, że linia wywodzi się z Europy, zanim przeniosła się do Afryki, Azji i Ameryki Południowej.

Największy, spinozaur, osiągnął 15 metrów długości i żył w Afryce Północnej około 95 milionów lat temu. Różnił się od swoich przodków z Isle of Wight tym, że wyróżniał się dużą, przypominającą żagiel strukturą na grzbiecie i przystosowanym do bardziej wodnego stylu życia.

Raportowanie Willa Dunhama w Waszyngtonie; Edytowanie przez Rosalbę O’Brien

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Okazuje się, że napady padaczkowe u mężczyzny spowodowane są śmiercią tasiemców w jego mózgu