Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Xbox na zawsze przegrał wojnę konsolową, podobnie jak PlayStation

Xbox na zawsze przegrał wojnę konsolową, podobnie jak PlayStation

Gra się zmieniła (Zdjęcie: Metro.co.uk)

Jeden z czytelników twierdzi, że najbardziej znaczące odkrycie podcastu Xbox Business Update miało mniej wspólnego z grami międzyplatformowymi i

Widziałem wiele osób, które twierdziły, że czwartkowy stream na Xboxie nie był wydarzeniem i tak naprawdę nie powiedziały nic ważnego, ale nie sądzę, żeby to była prawda. Jasne, rozmowy o grach wieloformatowych i nowym sprzęcie były tak niejasne, jak to tylko możliwe, ale to tylko objawy obecnych problemów Xbox. Prawdziwym problemem jest Phil Spencer i spółka. Jasne jest, że Xbox po prostu nie zarabia wystarczająco dużo.

Być może nie powiedzieli tego dokładnie, ale równie dobrze mogli to zrobić, biorąc pod uwagę całą tę dyskusję o konieczności skupienia się na wzroście, przyciąganiu większej publiczności i szukaniu nowych źródeł przychodów. Sprzedaż własnych konsol i gier sama w sobie nie przynosi wystarczających dochodów, więc teraz muszą sprzedawać także na PlayStation i Switchu, a także rozszerzyć działalność na komputery PC i urządzenia mobilne.

Już samo to pokazuje, że nie będą to jedyne gry wieloformatowe i że wkrótce dołączą do nich kolejne tytuły z najwyższej półki. Microsoft nie zarobi na sprzedaży Pentimentu posiadaczom PlayStation 5. W przypadku Starfielda prawdopodobnie nie stanie się to zbyt wiele, musi być wszystko i cały czas, bo inaczej nie będzie to miało żadnego znaczenia.

Ponieważ posiadam już wszystkie trzy obecne konsole (nie zawsze je mam, ale Lady Luck było miłe w tej generacji), nie przejmuję się zbytnio wieloformatową dramaturgią, jest ona tak samo interesująca, jak powinna być dla obserwator branży, taki jak ja.

Bardziej interesuje mnie pomysł, że Microsoft nie uważa już gier konsolowych za wystarczające do zrównoważenia ksiąg. Wydaje się, że Sony również się z tym zgadza, ponieważ w tym tygodniu zaczęło mówić prawie to samo, choć w bardziej niejednoznaczny i niejednoznaczny sposób.

READ  Od stycznia Google testuje ograniczanie plików cookie innych firm

(Właśnie skończyłem czytać artykuł GC na temat wydarzeń tygodnia i ogólnie się z nim zgadzam, szczególnie z komentarzami na temat nieudolnej komunikacji pomiędzy Microsoftem i Sony w ostatnim czasie. Jak ktoś mógł pozwolić, aby szef Sony zaczął mówić o takich grach wieloplatformowych, jak ta, kiedy temat spowodował tak wiele szkód dla Xbox, nie mam pojęcia.)

Tak więc, chociaż jestem pewien, że wielu fanów PlayStation świętuje fakt, że Xbox zasadniczo wycofał się z wojen konsolowych – nie w sensie zaprzestania produkcji sprzętu, ale uznania, że ​​musi sprzedawać gry na PlayStation, aby opłacić rachunki – Sony udostępnia ta sama Dokładna sytuacja. Tylko zamiast wypuszczać swoje gry na Xboksa i Switcha, ich rozwiązaniem wydają się być gry z usługą na żywo.

Naklejka z YouTube'a

Z tej perspektywy fani PlayStation mają wiele do stracenia. Posiadanie Starfielda lub Indiany Jonesa na PlayStation nie psuje niczego posiadaczom Xboksa, a wręcz jest korzystne, jeśli oznacza, że ​​Microsoft ma więcej pieniędzy do wydania na tworzenie innych gier. Ale Sony prawie zrezygnowało z tworzenia gier, które zapewniły PlayStation 4 taki sukces, i nie tylko większość fanów nie wydaje się chcieć gier z usługi na żywo, ale Sony i tak nie było jeszcze w stanie wypuścić żadnej.

Xbox tak naprawdę nie przegrał wojny konsolowej, ponieważ nie było już wojny konsolowej. Sony pokonało Xboxa 2:1 lub więcej, nic nie zyskując, ponieważ nadal musi znaleźć alternatywne sposoby zarabiania pieniędzy na swoich grach, biorąc pod uwagę absurdalne kwoty, jakie obecnie kosztują.

Poza tym to Microsoft, a nie Sony, nadal tworzy wiele tradycyjnych gier w trybie offline. Mogą mieć problemy z wydaniem dobrej gry, ale próbują, a w przygotowaniu jest wiele gier. Zamiast tego to Sony zachowuje się, jakby straciło pokolenie i musiało odejść i zrobić coś innego. Żadnych nowych, ważnych gier przez 12 miesięcy? Świetnie… więc dlaczego ponownie kupiłem PlayStation 5?

READ  Z okazji Czarnego Piątku ceny słuchawek AirPods drugiej generacji firmy Apple są prawie o połowę tańsze

Zauważyłem, że wiele osób chowa głowę w piasek, próbując udawać, że to wszystko nie ma znaczenia, ale ten tydzień był kamieniem milowym w grach. Niezbyt interesujące pod względem tego, co ujawnia i z czym się wiąże, ale mimo to ważne.

Nintendo jest obecnie jedynym producentem konsol, który wszystkie swoje pieniądze zarabia na sprzedaży tradycyjnych gier, jako ekskluzywnych konsol. Ale kto wie, czy nadal będzie to prawdą w przypadku Switcha 2? Być może, gdy ogłoszą nową konsolę, zaczną mówić o wydaniach międzyformatowych i grach usługowych na żywo. Wątpię, ale tak działa ta branża, czy się to komuś podoba, czy nie.

Napisane przez czytelnika Gordo

Naklejka z YouTube'a

Wyślij e-mail na adres [email protected], zostaw komentarz poniżej, Śledź nas na Twitterzei zapisz się do naszego newslettera.

WIĘCEJ: Xbox rozważa nowe roszczenia niejawnych testerów gier Gears Of War i Doom na PS5

Więcej: Hybrydowa przenośna konsola Xbox, o której wspomniał Phil Spencer na Twitterze

Więcej: „Każdy ekran to Xbox” – mówi pracownikom Microsoft przed podcastem

Śledź Metro Games na Świergot Napisz do nas na adres [email protected]

Aby łatwiej wysyłać wiadomości do skrzynki odbiorczej i korzystać z funkcji Czytnika bez konieczności wysyłania wiadomości e-mail, wystarczy skorzystać ze strony Wyślij elementy znajdującej się tutaj.

Więcej takich historii znajdziesz na naszej stronie z grami.