Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Xuan Su: Pracownik Moorebanku oskarżony o wysłanie 17 milionów fałszywych wiadomości tekstowych w ramach oszustwa SMS

Xuan Su: Pracownik Moorebanku oskarżony o wysłanie 17 milionów fałszywych wiadomości tekstowych w ramach oszustwa SMS

Mieszkaniec Sydney, który rzekomo wysłał ponad 17 milionów fałszywych SMS-ów w ciągu zaledwie tygodnia, staje przed „niezwykle złożoną” sprawą sądową.

Xuan Su (39 l.) został aresztowany 12 grudnia w domu Moorebank w południowo-zachodniej części Sydney po tym, jak śledczy zajmujący się cyberprzestępczością przejęli karty SIM i urządzenia elektroniczne w ramach dochodzenia w sprawie rzekomego oszustwa typu phishing poprzez SMS-y.

Podczas przeszukania domu policja znalazła dwie aktywne skrzynki SIM, karty SIM i urządzenia elektroniczne, które według śledczych mogły posłużyć do oszukańczego oszustwa.

Skrzynki SIM mieszczą ponad 250 aktywnych kart SIM i mogą wysłać do 150 000 wiadomości dziennie.

Su rzekomo wysłał ponad 17 milionów wiadomości, udając, że pochodzą od takich firm jak Australia Post i Linkt.

Postawiono mu zarzuty wykorzystania sprzętu sieciowego do popełnienia poważnego przestępstwa i posługiwania się informacjami umożliwiającymi identyfikację.

Ten ostatni w przypadku skazania grozi karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę pan So stawił się w sądzie lokalnym w Campbelltown, gdzie prokurator Wspólnoty Narodów poinformował sąd, że w piątek doręczono częściowy nakaz aresztowania.

„To bardzo skomplikowane i istnieje ogromna ilość dowodów” – dodała.

Pan Soo przysłuchiwał się z tyłu sali sądowej, gdy jego sprawa została odroczona do lipca, aby umożliwić swoim prawnikom uzyskanie pełnego podsumowania dowodów przeciwko niemu.

Zespół ds. cyberprzestępczości Państwowego Dowództwa ds. Przestępczości utworzył Strike Force Kanbi w celu zbadania użycia skrzynek SIM po wykryciu masowych wiadomości tekstowych rzekomo zawierających fałszywe linki.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​pan So posługiwał się australijskimi prawami jazdy, paszportami i danymi osobowymi z zamiarem popełnienia oszustwa w okresie od września 2022 r. do grudnia 2023 r.

Zarzuca się mu także podłączenie sprzętu do urządzeń mobilnych, do których przypisane były karty Subscriber Identity Module.

READ  Mówi się, że Modern Warfare II zmieni system dobierania graczy oparty na umiejętnościach

Pan So powróci do sądu w lipcu.

Przeczytaj powiązane tematy:Sydnej