Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zastąpienie nielegalnej sieci Nintendo Network nie wymaga już jailbreakowania

Zastąpienie nielegalnej sieci Nintendo Network nie wymaga już jailbreakowania

Pretendo Network, otwarta alternatywa dla Nintendo Network, nie wymaga już hackowania Kontroler Wii U. Z Nintendo Serwery do wyłączenia starej konsoli W poniedziałek Pretendo Network udostępniło nowe rozwiązanie, które zapewnia (ograniczony) dostęp do serwerów homebrew bez jailbreakowania zakurzonej starej konsoli.

SSL (Secure Socket Layer) to protokół szyfrujący komunikację pomiędzy urządzeniem a jego serwerami. Exploit SSL dla Wii U (pod marką „SSSL”) odkryty przez Pretendo Network com. Shutterbug, pozwala połączyć się z siecią za pomocą prostej zmiany DNS, którą można wykonać na fabrycznym oprogramowaniu sprzętowym. „Od jakiegoś czasu wstrzymujemy się z tym exploitem dnia, na wypadek gdyby Nintendo zdecydowało się wypuścić do niego łatki” – napisali na blogu twórcy sieci. Post na blogu Ogłoszenie nowego alternatywnego rozwiązania.

Jednak nie wszystko się ułoży. Zespół Pretendo Network twierdzi, że adresy stron trzecich korzystające z własnych bibliotek SSL nie są kompatybilne. To obejmuje oglądać psy, Aplikacja YouTube I wszystko, co obsługuje wbudowaną przeglądarkę (np TVii, Sklep z elektroniką I Miverse aplet). Podkreślają to jednak twórcy sieci w grze Miiverse nadal działa.

Rozwiązanie to wymaga urządzenia Wii U z oprogramowaniem sprzętowym w wersji co najmniej 5.5.5. Jeśli Twoje urządzenie ma mniej oprogramowania, nadal możesz połączyć się z Internetem i zainstalować najnowszą aktualizację. Wreszcie Nintendo popychać Aktualizacja oprogramowania sprzętowego Wii U w sierpniu 2022 r., kiedy pojawi się aktualna wersja (5.5.6).

Wyłączenie serwerów online Wii U i 3DS nie uniemożliwia Nintendo dostarczania nowych aktualizacji oprogramowania sprzętowego dla konsol. Biorąc pod uwagę Nintendo Niechęć do piractwa Jeśli chodzi o sprzęt, twórca Mario mógłby, przynajmniej teoretycznie, zaktualizować 12-letnią Wii U, aby załatać obejście DNS.

Aby w międzyczasie skorzystać z SSSL, możesz śledzić Instrukcje sieciowe Pretendo.