Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

YouTuber Nikki Philippe skrytykował za miłosierne zabicie psa, który ugryzł jego syna

Wpływowa para w USA znalazła się pod ostrzałem po ujawnieniu, że aresztowali psa rodzinnego za bycie „agresywnym” i ugryzli syna.

Nikki Philip, która ma wpływ na styl życia, ma ponad 1,28 miliona subskrybentów YouTube, ujawniła w tym tygodniu w poście na Instagramie, że rodzina zabiła ich psa Bowsera w miłosierny sposób.

„Pojazd miał agresywną stronę, która przez lata kilka razy podniosła brzydką głowę” – powiedziała. „Po wielu radach zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby Bowser przeszedł obok w spokoju”.

Związane z: Skamieniała kobieta po ataku Chihuahua

W poście, który zawierał serię zdjęć z sesji zdjęciowej z Bowserem, Nikki wyjaśniła, że ​​podjęcie tej decyzji było „jednym z najsmutniejszych dni w moim życiu”.

W filmie na YouTube zatytułowanym „Mamy naprawdę smutną wiadomość” Nikki i jej mąż, Dan Felipe, wyjaśniają, że Bowser poważnie zranił dwa różne psy.

Nikki, która płakała, kiedy mówiła o utracie zapachu Boozera, powiedziała, że ​​rozmawiała z lokalnym schroniskiem dla psów o zabraniu go do domu, powiedziano jej, że to nie jest opcja dla psa. Niedawno Bowser skubnął ich syna Logana w twarz po tym, jak próbował zjeść jedzenie od psa.

Ukąszenie „nie było złe”, ale Logan nadal miał „mały ślad” na twarzy po wypadku.

Związane z: Pytanie szok mężczyzny po urodzeniu żony

Decyzja YouTubera o ukryciu „obrzydliwego” psa

Decyzja pary o eutanazji Bowsera została skrytykowana, a Nikki została zmuszona do wyłączenia komentarzy do filmu na YouTube i uczynienia Instagrama swoim własnym.

Ludzie na Twitterze opisali tę decyzję jako „obrzydliwą”, twierdząc, że Nikki mogła wykorzystać swoją publiczność internetową do znalezienia nowego domu dla Bowser.

„Miała publiczną platformę, jestem pewien, że było wielu ludzi, którzy mieli zamiar zabrać tego psa i zapewnić mu ładny dom” Jedna osoba napisała na Twitterze.

READ  Zmiana klimatu nasila gwałtowne susze, ulewne deszcze i burze

Inni kwestionowali „niewygodny” fakt, że Nikki opublikowała sesję zdjęciową z Bowserem, aby ogłosić, że został zwolniony.

„Wszystko od Nikki Felipe przyprawia mnie o mdłości w żołądku. Jak masz psa przez 9 lat, twierdzisz, że jest agresywny i robisz mu zdjęcie, zanim go odłożysz?” Kolejny tweet.

Para wywołała dalsze oburzenie, gdy Dan podobno zmienił swoje biografie na Instagramie na: „Dog Killer (rzekomy)”.

Od tego czasu usunął odniesienie, ale nie wcześniej niż jego zrzuty ekranu zostały zrobione i opublikowane w Internecie.

Co robisz z agresywnym psem

według RSPCA Agresja u psów może być spowodowana „utajonym strachem i lękiem” i dzieli się na sześć różnych typów: terytorialny, drapieżny, strach, ból, rywalizacja między rodzeństwem lub płeć.

RSPCA mówi, że agresję psa można „leczyć i skutecznie kontrolować”, o ile można zidentyfikować etiologię agresji u psa, zwykle z pomocą behawiorysty weterynarii.

Leczenie agresji często obejmuje techniki modyfikacji zachowania. Metody te wykorzystują pozytywne wzmocnienie jako podstawę – nagradzanie „dobrego” zachowania i unikanie wzmacniania „niechcianego” zachowania, twierdzi RSPCA.

„Leczenie agresji ogólnie nie obejmuje„ karania ”właściciela, stosowania terapii niechęci lub agresji wobec psa, ponieważ może to pogorszyć agresywne zachowanie psa.